ثبت طرح صنعتی
ثبت طرح صنعتی

داستانی خواندنی از طرح صنعتی

همه ما حداقل یکبار بسته‌­های آبمیوه در یخچال سوپرماکت‌­ها و فروشگاه ‌های مواد غذایی را دیده­‌ایم. آبمیوه‌هایی از برندهای مختلف با طعم‌های گوناگون که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. در نوشته زیر مزیت ثبت طرح صنعتی در صنعت آبمیوه و کنسانتره را مورد بررسی قرار می­‌دهیم.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

ثبت طرح صنعتی در شرکت سان استار

شرکت زرین جم مارینا (سان استار) در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۱۴ دست به ابتکار جدیدی زد و طرح پاکت آبمیوه خود را با ابتکاری جدید وارد بازار کرد. مهم‌ترین اقدام این شرکت برای انجام این کار، ثبت طرح صنعتی این ابتکار و تبلیغات فراوان بر روی آن بود. جالب است بدانید که این شرکت تنها یک ثبت طرح صنعتی داشته و برنامه تبلیغاتی خود را بر اساس آن شکل داده است. این طرح صنعتی با عکس زیر در سایت روزنامه رسمی به ثبت رسیده است.

 

در قسمت اجزای طرح صنعتی آمده است:

طرح پاکت آبمیوه به شکل مکعب مستطیلی است که قسمت بالای آن به صورت باریک‌تر شده و به شکل ذوزنقه در آمده است و دارای اضلاع شیب‌دار می‌باشد و قسمت بالای آن به صورت مسطح است که دارای یک درب پیچی می‌باشد . قسمتی که این ذوزنقه به بدنه پاکت متصل می‌شود به صورت خطی هلالی شکل به سمت پایین است.

ثبت طرح صنعتی در شرکت سن اینچ

شرکت عالیفرد (سن اینچ) در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۲ چهار طرح صنعتی را به ثبت می‌­رساند. همانطور که در عکس مشاهده می­‌کنید، این چهار طرح از نظر شکل و ظاهر در بسته بندی، یکسان هستند ولی طعم و طرح روی جلد آن متفاوت است.

در قسمت اجزای طرح صنعتی آمده است:

طرح شامل تصویر ۴ بعدی از یک پاکت به شکل مکعب مستطیل دارای زمینه فانتزی به رنگ سفید به همراه تصویر و کلمه سن ایچ به فارسی و Sunich به لاتین به رنگ قرمز در مرکز پاکت و تعدادی آلبالو به رنگ قرمزبا ساقه و چهار عدد برگ سبز بر روی پاکت، اطراف کلمه و تصویر رنگ سفید، کلمه در نمای روبرو و پشت و نمای راست پاکت مشخص شده و یک کادر در نمای بالایی روبرو و پشت پاکت به رنگ قرمز و کلمات نکتار آلبالو به فارسی و لاتین به رنگ سفید و زرد در میان آن درج شده است.

شرکت عالیفرد (سن استار) با این کار، طراحی روی پاکت آبمیوه را نیز به عنوان جزئی از طراحی صنعتی به ثبت رسانیده تا هیچ رقیبی نتواند مشابه آن را به کار گیرد.

برای ثبت طرح صنعتی ، کارشناسان ما در ثبت‌یار به شما کمک می‌کنند تا مراحل ثبت را با سهولت پشت سر بگذارید.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

4.89/5 (9)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *