مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


ثبت آژانس هواپیمایی در کمترین زمان ممکن با ثبت یار

ثبت آژانس هواپیمایی در کمترین زمان ممکن با ثبت یار

سفر در طول تاریخ یکی از جذاب‌ترین تفریحات بشر بوده است تا آنجا که برخی افراد رنج بسیاری را برای دیدن شهرها و سرزمین‌های دیگر به جان می‌خریدند. گسترش راه‌ها و بهبود روش‌های حمل و نقل در دوره‌های مختلف این سختی‌ها را کمتر و کمتر کرد و به تدریج مراکز ارائه خدمات به مسافران برای حمل و نقل آسان‌تر ایجاد شد. امروزه هر کدام از این مراکز به ارائه خدمات خاصی با توجه به نیاز مشتری می‌پردازند. آژانس‌های هواپیمایی و دفتر خدمات گردشگری از محبوب‌ترین این مراکز هستند. در این مطلب می‌خواهیم با ثبت آژانس هواپیمایی و تفاوت آن با دفاتر گردشگری آشنا شویم. همچنین به آسان‌ترین راه ثبت آژانس هواپیمایی نیز اشاره خواهیم کرد.


ثبت آژانس هواپیمایی

برای انجام فعالیت‌های تجاری گروهی، تاسیس شرکت بهترین روش توسعه کسب و کار است. در برخی موارد نیز قانون، ثبت برخی شرکت‌ها را الزامی می‌داند. آژانس هواپیمایی جزو این دسته است. به همین منظور برای ثبت آژانس هواپیمایی لازم است، شرکت خود را در قالب یکی از شرکت‌های تجاری ثبت کنید. رایج‌ترین نوع شرکت‌ها برای ثبت آژانس هواپیمایی، شرکت با مسئولیت محدود است. برای مشاوره رایگان و ثبت شرکت کارشناسان ثبت‌یار همراه شما هستند.


خدمات مسافرت هوایی و گردشگری

ثبت آژانس هواپیمایی | ثبت یار

خدمات مسافری به انواع مختلفی انجام می‌شود. مسافرت هوایی به دلیل سرعت بیشتر یکی از محبوب‌ترین روش‌های حمل و نقل به ویژه در مسافرت‌های طولانی‌ست. پس دور از انتظار نیست که شاهد رواج آژانس‌ هواپیمایی در سراسر کشور باشیم. به همین منظور با نحوه ثبت، محدوده فعالیت و تفاوت آن با دفاتر خدمات گردشگری آشنا می‌‌شویم.

ثبت آژانس مسافرتی با توجه به «آیین‌نامه نظارت بـر تاسـیس و فعالیـت دفترهـای خـدمات مـسافرتی، سـیاحتی، جهانگردی و زیارتی» به سه شکل امکان‌پذیر بوده که هر کدام از آن‌ها نیازمند اخذ مجوز از سازمان مربوطه است.

طبق آیین‌نامه مذکور، آژانس هواپیمایی دفتری‌ست که به ارائه خدمات در حوزه حمل و نقل هوایی اعم از تنظیم برنامه‌های مسافرتی، فروش بلیت مسافرت و ذخیره مکان می‌پردازد. برای فعالیت باید مجوز بند الف را از سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دریافت کند.

در ارتباط با دریافت مجوز بند الف می‌توانید به مطلب «مراحل و مدارک دریافت مجوز بند الف آژانس هواپیمایی» مراجعه کنید. ما در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را ذکر کرده‌ایم.

توصیه ثبت‌یاری:
در صورت ثبت آژانس هواپیمایی و اخذ مجوز بند الف، شما نمی‌توانید اقدام به برگزاری تور‌های مسافرتی نمایید.

نوع دوم ثبت آژانس مسافرتی در قالب دفتر خدمات گردشگری انجام می‌شود. این دفاتر در زمینه اخـذ روادیـد، تنظـیم و انجـام مـسافرت گروهـی داخلی و خارجی، ذخیره مکان و هرگونه خدمات ایران‌گردی و جهان‌گردی فعالیت می‌کنند و برای فعالیت خود لازم است مجوز بند ب را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت کنند.

توصیه ثبت‌یاری:
دفاتر خدمات گردشگری نمی‌توانند، خدمات گردشگری به کشور‌های عربستان، عراق و سوریه را انجام دهند.

سومین نوع از دفاتر مسافرتی دفتر خدمات زیارتی است. دفاتر خدمات زیارتی در زمینه ثبت نام، تنظیم و انجام مسافرت‌های زیارتی به داخل و خـارج از کشور، ذخیره مکان و هر گونه خدمات زیارتی فعالیت می‌کنند. این دفاتر باید مجوز بند پ را از سازمان حج و زیارت دریافت کنند.


شرایط ثبت آژانس هواپیمایی

ثبت آژانس هواپیمایی به وسیله اشخاص حقیقی و حقوقی امکان‌پذیر است و برای هر یک شرایطی در «آیین‌نامه نظارت بـر تاسـیس و فعالیـت دفترهـای خـدمات مـسافرتی، سـیاحتی، جهانگردی و زیارتی» در نظر گرفته شده است.

ضوابط کلی برای ثبت دفتر مسافرتی اعم از آژانس هواپیمایی، دفتر خدمات گردشگری و دفتر خدمات زیارتی تعیین شده است. اولین شرط، داشتن محل مناسب برای ادامه کار است که مساحت آن باید ۴۰ تا ۷۰ متر با کاربری اداری یا تجاری بوده و همچنین مدرکی ارائه شود که نشان دهنده مالکیت یا استیجاری بودن ملک مورد نظر باشد. در نهایت نشانی دفتر مورد نظر باید اعلام شود.

شرط دوم برای ثبت دفتر مسافرتی، معرفی شخصی به عنوان مدیر فنی است. این فرد باید دارای شرایط زیر باشد و به تایید مرجع صدور مجوز برسد.


شرایط مدیر فنی

  • ۱- تابعیت ایران
  • ۲- متدین به دین اسلام یا سایر ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی
  • ۳- عدم اعتیاد به مواد مخدر بنا به تایید مراجع ذی‌صلاح
  • ۴- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • ۵- داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت از آن برای متقاضیان مرد
  • ۶- داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
  • ۷- نداشتن اشتغال دیگر که مانع فعالیت مورد نظر باشد
  • ۸- داشتن حداقل ۲۵ سال سن
  • ۹- داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مفید مرتبط با فعالیت مرتبط و صلاحیت شغلی

مدیر فنی علاوه بر داشتن شرایط فوق باید اقدام به گذراندن دوره‌های مربوط به اخذ مدرک مدیر فنی الف کند و با یکی از زبان‌های خارجی آشنایی کامل داشته باشد؛ همچنین مدیر فنی باید به تایید مرجع صدور مجوز برسد.

توصیه ثبت‌یاری:
مدیر فنی نمی‌تواند، هم‌زمان در بیش از یک دفتر به مدیریت فنی اشتغال داشته باشد.

شرط سوم، سپردن تضمین توسط متقاضی تاسیس این دفاتر است و متقاضی باید تضمینی به میزان حداقل پنجـاه میلیـون ریـال به عنوان حسن انجام کار دهد. این تضمین هر دو سال یک بار با توجه به شاخص تورم توسـط مرجـع صدور مجوز قابل افزایش است.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این‌ است که اشتغال به خدمات آژانس هواپیمایی و دفتر خدمات گردشگری در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضی نسبت به اخذ مجوز هر کدام اقدام نماید.


مراحل و مدارک ثبت آژانس هواپیمایی

پیش از ثبت شرکت لازم است نسبت به اخذ مجوز بند الف اقدام کنید، برای دریافت مجوز بند الف در قدم اول پیش‌نویس ‌اساسنامه خود را به سازمان هواپیمایی ارائه نمایید. لازم به ذکر است که نسخه نهایی اساسنامه خود را به سازمان مذکور ارائه دهید در غیر این صورت باید با تغییر در اساسنامه این موضوع را با ثبت تغییرات برطرف کنید. تغییرات در اساسنامه یکی از موارد ثبت تغییرات شرکت به شمار می‌رود.

در گام بعدی لازم است میزان سرمایه شرکت (برای ثبت در اساسنامه) و نام شرکت (نام شرکت باید مرتبط با نحوه فعالیت شما باشد و به تایید مرجع صلاحیت‌دار برسد) را تعیین کنید. در نهایت زمانی‌که مجوز بند الف صادر شد با تکمیل مدارک باید نسبت به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کنید.

فرآیندهای ثبت شرکت از پیچیدگی‌های فراوانی برخوردار است، پس بهتر است از کمک ثبت‌یار در این راه پر پیچ و خم استفاده کنید و همین حالا به سایت ثبت‌یار مراجعه کنید؛ همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال مشاوره رایگان و آنلاین ثبت‌یار را از یاد نبرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی: ۷۷۴۳۱۸۷۰۰-۰۲۱


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (1)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *