مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


تنظیم قرارداد با ثبت‌یار در سریع‌ترین زمان ممکن

تنظیم قرارداد با ثبت‌یار در سریع‌ترین زمان ممکن

امور ثبتی، دارای فرآیند‌هایی سخت با راهی پرپیچ و خم است که گاه وقت‌تان و گاه سرمایه‌تان را به چالشی همچون هفت‌خان رستم دعوت می‌کند. هفت‌خانی که گذر از برخی مراحل آن بدون داشتن یار و یاوری همچون ثبت یار، غیرممکن است.

تا به این جای کار سامانه‌ی ثبت‌یار با ارائه‌ی خدماتی شفاف و سیستماتیک این افتخار را داشته تا در امور ثبتی همچون تأسیس و تغییرات شرکت‌ها، پلمپ دفاتر تجاری، ثبت‌نام و علامت تجاری و غیره، شما عزیزان را همراهی کند؛ اما امروز مفتخریم خدمت جدیدی را تحت عنوان تنظیم و ارائه نمونه قرارداد به شما یاران دیرین و دوستان جدید معرفی کنیم.

در این خدمت جدید، ما ۲۱ نوع نمونه قرارداد را برای شما عزیزان آماده‌ کرده‌ایم که در ادامه به توضیح مختصر هرکدام از این موارد و چگونگی استفاده از آن‌ها خواهیم پرداخت.


تنظیم قرارداد در ثبت‌یار

ارائه‌ی شفاف خدمات به معنای آگاه‌سازی مخاطب از جزئیات فرآیندها، یکی از اصولی‌ست که ثبت‌یار به آن پایبند است. به همین جهت در راستای تحقق این اصل، ما برای شما عزیزان به ازای هر قرارداد مجموعه‌ای از دانستنی‌ها را آماده کرده‌ایم که شامل ۳ بخش کلی است:

کاربرد قرارداد

دنیای منعطفی که امروزه با آن روبه‌رو هستیم، نیازهای متفاوتی را برای هر فرد به وجود می‌آورد. ما در ثبت‌یار با پیش‌بینی نیازهای شما عزیزان، نمونه قراردادها را به‌گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم تا به صورت کاملا انعطاف‌پذیر، الزامات و توافقات مختلف و متنوع شما را در خصوص هر یک از انواع قراردادها تحت پوشش قرار داده و پاسخگو باشد. به‌طور مثال: در مجموعه قرارداد کار، با تغییر یک ماده، دو نوع قرارداد کار موقت و قرارداد کار دائم در دسترس شما خواهد بود.

متن قرارداد

شما به‌عنوان متقاضی تنظیم قرارداد، پس از انتخاب قرارداد مورد نظر خود، از بانک نمونه قراردادهای ثبت‌یار، در این بخش از مجموعه، متن قرارداد خود را به‌صورت یک فایل دریافت خواهید کرد.

نکات و دستورالعمل قرارداد

در این قسمت از مجموعه، ما اطلاعاتی در خصوص نحوه تکمیل قرارداد را در اختیار شما می‌گذاریم. همچنین در کنار نکات اصلی جهت تکمیل هر قرارداد، نکات تکمیلی به هر یک از طرفین قرارداد داده می‌شود تا با کاهش ریسک‌های موجود، با اطمینان خاطر نسبت به امضای قرارداد اقدام کند.

اگر در زمینه‌ی انتخاب موضوع یا تنظیم قرارداد خود دچار مشکل شده‌اید، بهترین راه‌حل استفاده از مشاوره‌ی تیم زبده‌ی ثبت‌یار است. مشاوره‌های آنلاین ثبت‌یار، کاملاً رایگان است؛ پس بدون داشتن کوچک‌ترین دغدغه‌ای همین حالا تماس بگیرید.


شماره تماس واحد پشتیبانی
۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


بانک نمونه قرارداد‌های ثبت‌یار

دنیای قرارداد‌ها به حدی گسترده است که چشم‌انداز آن را نمی‌توان ترسیم کرد! ما نیز در ثبت‌یار سعی خود را به کار گرفته‌ایم تا مجموعه‌ای از پرطرفدارترین و پرکاربردترین قرارداد‌ها را در اختیار شما عزیزان  قرارداد دهیم.

در ذیل ما به معرفی هر کدام از این قراردادها و خلاصه‌ای از کاربرد هرکدام پرداخته‌ایم.

قرارداد اجاره

یکی از انواع قراردادهای رایج در جوامع امروز قرارداد اجاره است. اجاره در واقع قراردادی است که بر طبق آن ‌یک یا چند نفر (موجر) منافع مال خود را به فرد یا افراد دیگری (مستأجر) برای مدت معین و در ازای اجاره‌بها واگذار می‌کنند. در زیر به معرفی چهار نمونه از پرکاربردترینِ انواع قراردادهای اجاره می‌پردازیم که بیش از سایر انواع آن مورد نیاز کسب و کارهاست:

قرارداد اجاره ملک

یکی از نمونه‌های بارز قرارداد اجاره، قرارداد اجاره ملک است. در این نوع از قرارداد مالک (موجر) در مقابل دریافت مبلغی منافع ملک خود اعم از آپارتمان ، خانه وغیره را به مستاجر برای مدت معینی واگذار می‌کند.

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

یکی از پرکاربردترین قراردادهای اجاره در بازار رقابت تجاری، قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی است. در این قرارداد اشخاص تبلیغ دهنده (اعم از حقیقی و حقوقی) برای معرفی و تبلیغ محصول یا خدمت خود اقدام به تنظیم قرارداد با اشخاص تبلیغ‌کننده می‌کنند. قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی با توجه به جایگاه تبلیغات، انواع مختلفی دارد و شما برای این‌که بتوانید محصول یا خدمت خود را به‌درستی نمایش دهید، لازم است که محیط مناسبی را برای اجاره انتخاب کنید. ازجمله فضاهای تبلیغاتی می‌توان به بیلبورد‌ها، آگهی‌های بازرگانی تلویزیون، روزنامه‌ها و فضاهای اشتراکی مراکز تجاری اشاره کرد.

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

 یکی از بهترین امکاناتی که امروزه شتاب‌دهنده‌ها در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهند، فضای کار اشتراکی است. در این قرارداد شتاب‌دهنده به‌عنوان موجر فضای کاری را برای مدت معین و با پرداخت اجاره‌بهای تعیین‌شده در قرارداد در اختیار استارتاپ به‌عنوان مستأجر قرار می‌دهد.

قرارداد اجاره دفتر کار

 افراد برای شروع فعالیت اقتصادی همیشه ملک شخصی متعلق به خود ندارند. به همین دلیل برای شروع فعالیت خود باید دفتر کاری را اجاره کنند که این امر در قالب قرارداد اجاره دفتر کار بین موجر و مستأجر برای ملک مشخص با مبلغ و مدت معین منعقد می‌شود.


قرارداد اعطای لیسانس

 اموال فکری مانند اموال مادی دارای ارزش تجاری هستند و برای دارندگان آن حقوقی ایجاد می‌نمایند؛ حال چنان چه فردی که دارای حق معنوی است، نخواهد یا نتواند شخصاً از اموال معنوی خود استفاده کند، می‌تواند اجازه بهره‌برداری از آن را در قالب قرارداد لیسانس به دیگران اعطا نماید. در حقیقت قرارداد لیسانس به معنای اعطای مجوز از سوی دارنده حق (لیسانس‌دهنده) به دیگری (لیسانس گیرنده) است تا وی بتواند مطابق با شروط موردتوافق به‌منظور معین و در زمان و مکان مشخص از موضوع قرارداد بهره‌برداری کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر همین حالا به با شماره زیر تماس حاصل کنید.
شماره تماس واحد پشتیبانی: ۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


قرارداد اعطای نمایندگی

یکی از انواع قرارداد‌ها که امروزه در بین ارائه‌دهندگان خدمات خودنمایی می‌کند، قرارداد اعطای نمایندگی است که در آن مالک خدمت یا محصول، امکان بهره‌برداری و عرضه محصول با علامت تجاری مخصوص خود را در مقابل دریافت سود یا دریافت مبلغ معینی از فروش محصول یا خدمت برای مدت معین واگذار می‌کند.


قرارداد انتقال فناوری

قرارداد انتقال فناوری قراردادی است که در آن مالک تکنولوژی یا فناوری که حق انحصاری بهره‌برداری از آن را دارد، به فرد دیگری (گیرنده فناوری) در قبال دریافت حق الامتیاز اجازه می‌دهد تا مطابق با شرایط تعیین‌شده در قرارداد از فناوری انتقال یافته استفاده کند.


قرارداد بازاریابی

امروزه شرکت‌ها برای افزایش فروش و در نتیجه افزایش سود خود اقدام به جذب نیروهای بازاریاب می‌کنند. به همین منظور قرارداد بازاریابی از سوی شرکت ارائه‌دهنده محصول با بازاریاب منعقد می‌شود تا بر اساس چارچوب قرارداد منعقده، بازاریاب به فعالیت بپردازد و از این طریق هدف شرکت که ارتقا فروش و بالا بردن سود آن است‌، محقق گردد.


قرارداد پیمانکاری

پیمانکار کسی است که در مدت‌زمان مشخص ، در قبال دریافت حق‌الزحمه و در چارچوب تعریف‌شده اقدام به انجام عمل و یا ارائه خدمت به کارفرما می‌نماید‌. برای تبیین وظایف و شرایط حاکم بر روابط پیمانکار و کارفرما قراردادی تحت عنوان قرارداد پیمانکاری منعقد می‌شود‌.


قرارداد تولید محتوا

قرارداد تولید محتوا به‌منظور ایجاد محتوایی همچون: محتوای متنی، تصویری و …، جهت درج در رسانه‌های مختلف، بین شرکت و محتوا کار که می تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد،منعقد می‌شود.


قرارداد عدم رقابت و عدم افشا

شرکت‌ها همواره این دغدغه رادارند که افراد ، شرکت‌ها یا کسب‌وکارهایی که طرف  همکاری آن ها قرار میگیرند، اقدام به افشای اسرار تجاری و اطلاعات محرمانه و یا رقابت با شرکت کنند. به همین منظور قراردادی بین شرکت و افراد فوق منعقد می‌شود تا از افشای اطلاعات و رقابت ممانعت به عمل‌آورند.


قرارداد حق‌الوکاله

وکلا که به انجام امور وکالتی از سوی افراد مختلف اعم از حقیقی و حقوقی در دعاوی دادگستری می‌پردازند، مستحق دریافت حق‌الوکاله از موکل خود است. بدین منظور قراردادی بین وکیل و موکل منعقد می‌شود تا روابط آن‌ها را به‌صورت دقیق تبیین نماید.


قرارداد خرید و پشتیبانی نرم‌افزار

 هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی ممکن است برای آغاز و یا توسعه فعالیت خود اقدام به خرید نرم‌افزار گروه خاصی نماید. به همین دلیل معمولاً تحت عنوان قرارداد خرید نرم‌افزار، طرفین اقدام به خرید می‌کنند تا حدود وظایف آن‌ها مشخص گردد؛ این قرارداد می‌تواند شامل توافقات طرفین در خصوص نصب نرم افزار و خدمات پس از فروش نیز باشد.


قرارداد خرید و فروش ملک

یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین قراردادها در خصوص املاک، قرارداد خریدوفروش ملک است که در آن مالک خانه یا آپارتمان در مقابل دریافت مبلغی اقدام به انتقال قطعی ملک به خریدار می‌کند و پس از انعقاد قرارداد خریدار، مالک ملک می‌شود.


قرارداد خرید و فروش سهام

قرارداد خریدوفروش سهام بین سهامدار فعلی با اشخاص مختلف اعم از حقیقی و حقوقی منعقد می‌شود که در آن حقوق و تعهدات سهم به خریدار سهام منتقل می‌شود. پس از امضا قرارداد خریدار سهام جایگزین سهامدار فعلی می‌شود.

برای تنظیم قرارداد خود همین حالا با پشتیبانی ثبت‌یار تماس بگیرید.
شماره تماس واحد پشتیبانی: ۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


قرارداد طراحی سایت

بسیاری از شرکت‌ها برای وارد شدن به دنیای دیجیتال، نیاز به در اختیار داشتن یک سایت معتبر دارند اما ازآنجایی‌که طراحی سایت کار بسیار تخصصی است معمولاً کارفرما با انعقاد قراردادی، این امر را به طراح سایت واگذار می‌کند. طراح سایت موظف است مطابق قرارداد مرحله‌به‌مرحله کار را به‌پیش ببرد. جالب است بدانید، این قرارداد ازجمله قرارداد‌های پیمانکاری محسوب می‌شود.


قرارداد کار

طبق قانون کار، قرارداد کار عبارت است ازقراردادی که بین کارفرما و کارگر در قبال دریافت مبلغی به‌عنوان حقوق  منعقد می‌شود و می‌تواند به‌صورت دائم و موقت تنظیم شود.


قرارداد مدیرعامل

 شرکت‌ها برای انجام کارهای اداری و اجرایی خود ملزم به انتخاب مدیرعامل هستند اما الزامی برای تعیین مدیرعامل از مجموعه شرکت نیست و مدیرعامل می‌تواند از خارج از سهامداران و یا شرکای شرکت انتخاب گردد. مناسبات حاکم بر فضای کاری مدیر عامل با شرکت تفاوت‌های عمده ای با روسا و کارمندان سایر بخش‌ها دارد، به همین منظور لازم است قراردادی بین شرکت و مدیرعامل منعقد شود که محدوده وظایف، مناسبات حاکم بر روابط بین مدیرعامل و شرکت و حق‌الزحمه مدیرعامل مشخص گردد‌.


قرارداد مشارکت

مشارکت به معنای در هم آمیختن دارایی‌های نقدی و غیر نقدی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی برای کسب سود بیشتر است‌. برای تبیین وظایف هر یک از طرفین و مشخص کردن مقررات حاکم بر این روابط، قرارداد مشارکت بین شرکا منعقد می‌شود.


قرارداد حسابرسی

این قرارداد بین حسابدار یا حسابرس و شرکت به‌منظور انجام امور مالی و حسابداری منعقد می‌شود. حسابدار با امضای این قرارداد طیف گسترده‌ای از وظایف مالی را همچون: پرداخت حقوق‌، تنظیم لیست بیمه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی را بر عهده می‌گیرد.


قرارداد مؤسسین استارتاپ (قرارداد هم بنیان‌گذار)

یکی از قرارداد‌های مورداستفاده در استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا در بدو شروع فعالیت، قرارداد مؤسسین است که در آن موضوعات مهمی از جمله میزان مشارکت هر یک از افراد، روال اخذ تصمیمات و وضعیت دارایی های فکری را به‌طور دقیق مشخص می‌کند.


قرارداد پیش‌فروش ملک

در برخی موارد سازندگان برای تأمین مالی پروژه ساختمانی خود نیاز به سرمایه‌دارند و از طریق پیش‌فروش ملک اقدام به تأمین سرمایه می‌کنند. برای اینکه این کار وجهه‌ی قانونی داشته باشد باید قراردادی بین سازنده و خریدار پیش‌فروش ملک منعقد شود.


قرارداد صلح

قرارداد صلح قراردادی است که می‌تواند جایگزین عقود دیگر شود. در این حالت طرفین قرارداد موضوع قرارداد را به یکدیگر صلح می‌کنند و درعین‌حال از ویژگی‌های خاص آن عقد رها می‌شوند. به طور مثال طرفین به‌جای قرارداد خرید و فروش، قرارداد صلح منعقد می کنند و از این طریق بدون الزامات و تشریفات قرارداد بیع، انتقال صورت می‌گیرد.


قرارداد مشاوره

قرارداد مشاوره قراردادی است که در آن کارفرما جهت بهره برداری از تخصص و تجربه  افرادی به‌عنوان مشاور،با آنها در قبال دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه و یا حق المشاوره توافق می نماید. این قرارداد انواع مختلفی اعم از مشاوره مالی‌، حقوقی و سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود.


تنظیم قرارداد با ثبت‌یار

از این پس برای تنظیم قرداد خود در سریع‌ترین زمان ممکن، ثبت‌یار را از یاد نبرید.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.5/5 (10)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران