مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


تعیین نام شرکت را فراموش نکنید!

تعیین نام شرکت را فراموش نکنید!

اگر با دقت به دنیای اطراف خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی با نامی مختص به خود شناخته می‌شود. این نام در معرفی افراد به دیگران تأثیر قابل‌توجه‌ای دارد. این موضوع به حدی تاثیرگذار است که شما با شنیدن یک نام در مورد کالا یا شخص قضاوت‌های مختلفی می‌کنید؛ بنابراین انتخاب نام مناسب اهمیت فوق‌العاده دارد.

همان‌طور که نام برای اشخاص حقیقی مهم است برای اشخاص حقوقی که مهم‌ترین مصداق آن‌ها شرکت‌های تجاری هستند نیز دارای اهمیت فراوانی‌ست. به همین دلیل برای تعیین نام شرکت شما باید پس از انتخاب نام خود از مشاور کمک بگیرید. ما در این مطلب اطلاعاتی در خصوص انتخاب نام به شما می‌دهیم اما این موضوع به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و شما برای انتخاب نام خود و اطمینان از این موضوع که نام شما تا پیش از این انتخاب‌نشده باشد، باید با مشاورین ثبت‌یار تماس حاصل نمایید.


تعیین نام شرکت

هر شرکتی برای شناسایی و ارتباط با افراد مختلف نیازمند آن است که اسم مخصوص به خود را داشته باشد. در واقع مانند اشخاص حقیقی نام شرکت معرف شرکت به افراد مختلف است.

نام هر شرکتی باید مختص آن شرکت باشد و در شرکت‌های دیگر از آن نام استفاده‌ نشده باشد. برای بررسی این موضوع شما باید جست‌وجویی در نام شرکت‌های ثبت‌شده نمایید. توجه داشته باشید به همین دلیل در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها به شما این فرصت داده می‌شود که پنج نام مختلف را به ترتیب اهمیت و اولویت برای ثبت انتخاب نمایید.


ویژگی‌های نام انتخابی

برای این‌که نام شما بهترین معرف شما به جامعه و افراد مختلف باشد، باید ویژگی‌هایی داشته باشد که عبارت‌اند از:

  1. نام باید از سه سیلاب خاص تشکیل‌شده باشد
  2. مشابه نام شرکت‌های ثبت‌شده نباشد
  3. دارای ریشه فارسی باشد
  4. با شئونات جامعه‌ی اسلامی هماهنگی داشته باشد
  5. اگر در نام شما اعداد به‌کاررفته است حتماً این اعداد به حروف قید شود
  6. از عناوین ایثارگران و شاهد و امثال آن‌که تحت پوشش بنیاد شهید است، استفاده نگردد
  7. ترکیبی از حروف اول کلمات به‌صورت مخفف نباشد
  8. در صورتی که شرکت تضامنی نیست یا شرکای تضامنی ندارد نباید اسم شرکا در نام شرکت بیاید
  9. در نام شرکت نوع شرکت حتماً به‌صورت دقیق قید شود. برای مثال درصورتی‌که شرکت سهامی عام است باید این عنوان در نام آن قید گردد

موارد تعیین نام برای شرکت

در دو مورد ممکن است شما به مشاوره تعیین نام احتیاج پیدا کنید که عبارت‌اند از:

۱- تأسیس شرکت تجاری یا مؤسسات غیرتجاری:

کسانی که قصد ثبت شرکت یا موسسه غیرتجاری در اداره ثبت شرکت‌ها را دارند باید به‌عنوان یکی از مراحل ثبت شرکت باید اقدام به تعیین نام مختص شرکت خود کنند.

۲- تغییر نام در طول حیات شرکت:

در طول فعالیت شرکت بنا بر دلایل مختلفی ممکن است شرکت تصمیم به تغییر نام بگیرد. در این حالت باید صورتجلسه تغییر نام شرکت تنظیم شود و پس از امضا توسط شرکای شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها بارگذاری گردد. کارشناس به بررسی نام پیشنهادی می‌پردازد و در صورت تائید نام تغییر می‌یابد.

همان‌طور که بیان شد انتخاب نام برای شرکت شرایط خاص خود را دارد که برای راحتی کار خود و اطمینان از اینکه در مسیر انتخاب نام به مشکل برنمی خورید می‌توانید از همین حالا با مشاورین ثبت یار تماس حاصل فرمایید. اطمینان داشته باشید که تیم ثبت‌یار در تمامی مراحل ثبت شرکت از انتخاب نام تا آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار در کنار شما خواهد بود.


شماره تماس واحد پشتیبانی
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.33/5 (6)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *