مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی

ثبت شرکت

نکات قرارداد کار ۹۸ و مقایسه با قرارداد کار ۹۹

نکات قرارداد کار ۹۸ و مقایسه با قرارداد کار ۹۹

قرارداد استخدام، یکی از قراردادهای مهم و کاربردی در زندگی امروز‌ است و نیاز به کسب درآمد و فعالیت در حوزه اجتماعی سبب گردیده است که هر انسانی دست‌کم یک مرتبه با تنظیم قرارداد کار روبه رو شود؛ از طرف دیگر، کارفرمایان و صاحبان تولید و سرمایه برای سامان‌دهی و تامین نیروهای انسانی شاغل در مراکز خود، سالیانه یا ماهانه با این قرارداد سر و کار دارند. ما در این مطلب برای آشنایی شما با قرارداد کار سال ۹۸، شرایط و ضوابط آن، مطالبی را ارائه می‌دهیم، ضمن آنکه به مقایسه آن با نکات قراردادی سال ۹۹ می‌پردازیم.


قرارداد کار سال ۹۸

قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به ‌موجب آن کارگر در قبال دریافت حقوق، کار معینی را با مدت موقت یا غیر‌موقت، برای کارفرما انجام می‌دهد. سوالاتی از جمله این‌که قرارداد کار سال ۹۸ چگونه باید تنظیم شود، مرجع صالح در هنگام بروز اختلاف بین کارگر و کارفرما چه مرجعی‌ست یا ضوابط تعیین شده از طرف شورا برای قرارداد کار سال ۹۸ چه موارد و نکاتی را دربرمی‌گیرد، موضوعی‌ست که در این مطلب به آن پرداختیم.

قرارداد کار سال ۹۸ بین کارفرما از یک طرف و کارگر از طرف دیگر منعقد می‌شود و موضوع قرارداد، ارائه خدمت در ازای مبلغ معینی است.

کارگران و کارفرمایان در هنگام تنظیم قرارداد استخدام معمولا اطلاعات جامع و کاملی در مورد حقوق و وظایف خود ندارند، به همین علت، بهتر است برای تنظیم قرارداد کار ۹۸ یا ۹۹ از کارشناسان متخصص در این حوزه استفاده کنند. ثبت‌یار، این امکان را برای کارگران و کارفرمایان فراهم کرده است تا بتوانند بدون صرف زمان با پرداخت هزینه مناسب، قرارداد کار را در کنار وکلای برجسته تنظیم کنند و از مشاوره آن‌ها بهره‌مند شوند.


قرارداد شفاهی یا کتبی

موضوع قابل بحث در این قسمت این است که قانون کار الزامی برای کتبی بودن قرارداد کار دارد یا خیر؟ طبق ماده ۷ قانون کار، قرارداد کار سال ۹۸ می‌تواند به صورت شفاهی یا کتبی تنظیم شود، اما بهتر است برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است در هنگام تنظیم قرارداد کار سال ۹۸ به وجود آید، قرارداد کار ولو کوتاه مدت به صورت کتبی منعقد شود.


تعیین مرجع صالح برای رفع اختلاف

طرفین قرارداد کار می‌بایست مرجعی مناسب برای حل و فصل اختلافات احتمالی پیش‌‌بینی کنند که ممکن است شورای اسلامی کار، انجمن‌های صنفی هیأت‌های داوری، هیأت تشخیص حل اختلاف کاری و هیأت حل اختلاف کارگر و کارفرما باشد.


جلسات برگزار شده بین نمایندگان کارگران، کارفرمایان و وزارت کار و شورای عالی کار منجر به تصویب حداقل حقوق و دستمزد کارگران و سایر موارد دستور جلسه برای قرارداد کار سال ۹۸ گردید که موارد مصوب آن به شرح زیر است.

در این جلسه حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۸، یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۲۲ ریال تعیین گردیده است که به نسبت سال گذشت، ۳۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. جمع دریافتی حداقل حقوق افراد مجرد با احتساب بن کارگری، سنوات و حق مسکن، ۱۸ میلیون و ۶۸ هزار و ۸۲۰ ریال خواهد شد که به نسبت سال ۹۷، ۴۷ درصد افزایش یافته است. اگر شما بیمه‌پرداز خویش‌فرما (اختیاری) سازمان تامین اجتماعی هستید، از فروردین ۹۸، می‌بایست ماهانه حداقل ۵۴۰ هزار تومان حق بیمه بدهید. ۷ درصد حق بیمه اجباری سال ۹۸ کارگران، به عهده خودشان است.

حقوق ماهیانه برای سی روز:  ۱۵٫۱۶۸٫۸۲۰ ریال

حقوق ماهیانه برای سی و یک روز: ۱۵٫۶۷۴٫۴۴۷ ریال

مزد روزانه کار: ۵۰۵٫۶۲۷ ریال

بن کارگری: ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال

پایه سنوات: ۷۰۰٫۰۰۰ ریال

حق مسکن سال ۹۸:  ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال

حداقل عیدی پاداش سال ۹۸ معادل ۶۰ روز حقوق برای یک سال: ۳۰٫۳۳۷٫۶۴۰ ریال


مقایسه مزایای قرارداد کار ۹۸ و ۹۹

شورای عالی کار حداقل حقوق و مزایای قرارداد کار سال ۹۹ را به این صورت اعلام کرده است:

حداقل مزد دریافتی ماهانه برای افراد مجرد ۲۶/۱۱۲/۷۰۰
حداقل مزد دریافتی ماهانه با یک فرزند ۲۸/۰۲۳/۹۷۰
حداقل مزد دریافتی ماهانه با دو فرزند ۲۹/۹۵/۲۴۰
ضمن آنکه ریز دریافتی‌های دیگر مانند حداقل و حداکثر میزان عیدی، حق مسکن، سنوات و خواروبار و … نیز اعلام شده است که برای اطلاع کامل می‌توانید به قرارداد کار ۹۹ مراجعه کنید.

تنظیم قراردادهای کار با ثبت‌یار

تنظیم قرارداد کار صرف‌نظر از کارگر یا کارفرما بودن امری کاملا تخصصی محسوب می‌شود که در برخی از موارد عدم توجه به نکته‌ای هر چند بدون اهمیت، مشکلان جبران ناپذیری را برای طرفین پدید می‌آورد. ثبت‌یار، سامانه‌ جامع ثبتی در پی نیاز متقاضیان تنظیم قرارداد، سامانه‌ای را به جهت سهولت دسترسی متقاضیان، برای تنظیم قرارداد زیر نظر وکلای برجسته راه‌اندازی نموده است؛ متقاضیان تنظیم قرارداد می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌یار از از خدمات قراردادی مجموعه ثبت‌یار بهره‌مند شوند.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

حقوق و دستمزد در هر سال چگونه تعیین می‌شود؟

شورای عالی کار هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل حقوق و دستمزد را تعیین می‌کنند و کارفرمایان نباید کمتر این حداقل را در نظر بگیرند.

کارکنان چند روز در سال مرخصی با حقوق دارند؟

مرخصی استحقاقی ۲۶ روز در سال است که با احتساب ۴ روز جمعه ۳۰ روز می‌شود.

هزینه دریافت قرارداد کار در ثبت‌یار چقدر است؟

نمونه قرارداد کار به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. هزینه تنظیم قرارداد کار اختصاصی نیز ۷۰۰.۰۰۰ ریال است.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.25/5 (8)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *