مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


سازمان تامین اجتماعی رتبه اول شکایات مردمی در دیوان عدالت اداری

سازمان تامین اجتماعی رتبه اول شکایات مردمی در دیوان عدالت اداری

وضعیت اقتصادی اخیر باعث شده است که افراد زیادی به ویژه کارگران و افراد کم درآمد، آسیب و مشکلات بیشتری را تحمل کنند. در این بین دولت با تاسیس برخی نهادها موظف است، این آسیب‌ها را کمتر کند. از جمله این نهادها می‌توان به سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد. در یک جامعه به هر میزان، درصد رضایت بیشتری نسبت به این سازمان‌ها وجود داشته باشد، نشان‌دهنده کارآمدی آن سازمان و در مقابل شکایت و نارضایتی به معنای مشکلات بسیار است.

دیوان عدالت اداری که متولی رسیدگی به شکایات سازمان‌های دولتی‌ست، اخیرا بیشترین شکایات مطرح شده را مربوط به سازمان تامین اجتماعی دانسته است. این امر نشان دهنده نارضایتی مردم و ناکارآمدی این سازمان است.


لب خبر
دیوان عدالت اداری اخیرا با اعلام گزارشی، بیشترین میزان شکایت را مربوط به سازمان تامین اجتماعی دانسته است. این آمار نشان می‌دهد، این سازمان علاوه بر این‌که نتوانسته پاسخگوی نیازهای جامعه باشد بلکه جایگاه نامناسبی بین مردم دارد.


سازمان تامین اجتماعی چه نهادی‌ست؟

اساس سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه‌گر اجتماعی، حمایت در بخش بیمه کارگر و سایر افراد مزد بگیر است. اهمیت بیمه به اندازه‌ای‌ست که این سازمان موظف است به صورت اجباری این افراد را بیمه نماید. سایر صاحبان حرف و مشاغل آزاد نیز می‌توانند، به صورت اختیاری خود را بیمه نموده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر غیر دولتی‌ست. طبق تعریف سازمان تامین اجتماعی خدمات این سازمان عبارت‌اند از:

  • حمایت در برابر حوادث، بیماری‌ها و بارداری
  • مستمری بازنشستگی
  • مستمری از کارافتادگی
  •  مستمری بازماندگان
  • مقرری بیمه بیکاری
  • غرامت دستمزد ایام بیماری
  • پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی
  • کمک هزینه ازدواج

منابع تامین مالی سازمان تامین اجتماعی از طریق حق بیمه صورت می‌گیرد و منابع دولتی نقشی در این سازمان ندارند؛ در نتیجه سرمایه این سازمان متعلق به افراد تحت پوشش است و نمی‌تواند با سرمایه سایر نهادهای دولتی ادغام شود.


دیوان عدالت اداری به کدام شکایات رسیدگی می‌کند؟

برای حمایت و تضمین حقوق افراد در برابر تصمیمات سازمان‌های اداری، لازم است نهادی وجود داشته باشد. مسئولیت این امر با دیوان عدالت اداری‌ست. به عبارت دیگر دیوان عدالت اداری به آن دست از شکایت‌ها می‌پردازد که اشخاص نسبت به سازمان‌های دولتی مطرح می‌کنند.

 اصل یکصد و هفتاد و سوم قانون اساسی، دیوان عدالت اداری را این‌گونه تعریف کرده است:

«به منظور رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین یا واحد‌ها یا آیین‌نامه‌های دولتی و احقاق حقوق آن‌ها، دیوانی به نام «دیوان عدالت اداری» زیر نظر رئیس قوه قضاییه تاسیس می‌گردد. حدود اختیارات و نحوه عمل این دیوان را قانون تعیین می‌‌کند.»


سازمان تامین اجتماعی، ناکارآمدترین سازمان از دیدگاه مردم

با وجود اینکه حق بیمه از سوی کارگر و کارفرما پرداخته می‌شود ولی سازمان تامین اجتماعی بیشترین میزان شکایت را داراست. به گزارش تسنیم و طبق آمار رئیس دیوان عدالت اداری، سازمان تامین اجتماعی با ۳۵ هزار پرونده شکایت، در راس شکایات مردمی از دستگاه‌های اجرایی کل کشور قرار دارد. این درحالی است که با توجه نظام پیچیده حاکم بر پاسخ‌گویی سازمان تامین اجتماعی، آمار حاضر حداقل آمار شکایت از سازمان تامین اجتماعی است.

به گزارش فارس، رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: «سال گذشته بیشترین شکایت مردم از سازمان تامین اجتماعی با ۳۵ هزار و ۹۳۰ دادخواست بوده است. حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمد کاظم بهرامی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۳۱ هزار و ۹۷۰ مورد بود و سازمان‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه ریاست جمهوری در رتبه سوم قرار دارند. به گفته وی بر اساس آمار شهرداری‌ها به غیر از تهران، وزارت بهداشت، وزارت آموزش‌ و پرورش، وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.»


آمار دیوان عدالت اداری یک نکته و چند مطلب

با توجه به فرآیند شکایت از سازمان تامین اجتماعی، شکایت پیش از ارسال به دیوان عدالت اداری در مرحله اول در سازمان تامین اجتماعی بررسی می‌شود و با تشکیل جلسه رسیدگی رای صادر می‌شود. این رای در یک مرحله دیگر قابلیت تجدیدنظر در سازمان را دارد و در نهایت در صورت نیاز در دیوان عدالت اداری مطرح می‌شود. این فرآیند زمان‌بر موجب می‌شود بسیاری از شکایات به دیوان عدالت اداری نرسد. در نتیجه آمار اعلام شده را می‌توان بیشتر از این دانست.

ثبت‌یار با انجام مشاوره رایگان و امور ثبتی آنلاین سادگی یک ثبت بی‌دردسر را برای شما امکان پذیر می‌کند.

شماره تماس واحد پشتیبانی: ۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (2)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *