مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


هر آن‌چیزی که در مورد قرارداد بازاریابی باید بدانید

هر آن‌چیزی که در مورد قرارداد بازاریابی باید بدانید

در دنیای کسب‌و‌کار اگر به دقت توجه کنید یکی از موضوعاتی که جلب توجه می‌کند، استخدام بازاریاب، توسط شرکت‌ها برای تبلیغ محصول و خدمات به منظور فروش بیشتر است. بازاریاب‌ها در فروش محصول و خدمات نقش ویژه‌ای دارند و این موضوع برای حیات شرکت امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. یکی از موضوعاتی که در استخدام بازاریاب باید برای هر شرکتی مورد توجه قرار گیرد، قراردادی است که حیطه وظایف و مسئولیت‌ها و در مقابل تعهدات شرکت در برابر بازاریاب را مشخص می‌کند. به همین منظور قرارداد بازاریابی با وجود تنظیم آسان ظرافت‌کاری‌هایی دارد که هر فردی را تشویق می‌کند تا از قرارداد بی‌عیب و نقصی در این زمینه استفاده نماید.

با این رویکرد ما در این مطلب ضمن آشنایی شما با قرارداد بازاریابی‌، اشاره‌ای به مواد قراردادی این نوع از قرارداد و نکات مهم آن می‌پردازیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره با مشاورین قراردادی مجموعه ثبت‌یار تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


بازاریاب کیست؟

عموم مردم فکر می‌کنند که بازاریاب کسی است که به سراغ مغازه‌داران و صاحبان فروشگاه‌های مختلف رفته و سعی می‌کند محصولی به آن ها بفروشد. این تفکر کاملاً اشتباه است. در حقیقت بازاریاب به کسی گفته می‌شود که به دنبال روش‌هایی است که برای محصول تولید شده یا خدمات ارائه شده توسط شرکت مورد نظر بازار عرضه مناسب پیدا کند و با روش‌های مناسب پل ارتباطی مناسبی بین عرضه کننده و تقاضاکننده ایجاد می کند.


مزایای استفاده از بازاریاب

بازاریاب با تحقیق بر روی روش‌های بازاریابی و کسب اطلاعات لازم از محصول یا خدمت مورد‌نظر می‌تواند افق‌های روشنی را برای عرضه‌کننده فراهم کند تا بتواند فروش و در نتیجه سود‌دهی خود را بالا ببرد.


قرارداد بازاریابی

قرارداد بازاریابی قراردادی است که در آن بازاریاب بر اساس چارچوب تعیین‌شده از سوی شرکت به معرفی کالا و خدمات شرکت مورد نظر می‌پردازد و سبب جذب مشتریان بالقوه و در نتیجه ارتقا فروش و سود بیشتر شرکت می شود.

توجه داشته باشید که یکی از پکیج های قراردادی ثبت‌یار در خصوص قرارداد بازاریابی است که شما می‌توانید همین حالا برای خرید آن اقدام نمایید و با اطمینان قرارداد خود را منعقد نمایید. هم‌چنین شما می‌توانید از دیگر پکیج‌های قراردادی مجموعه ثبت‌یار برای مجموعه تحت مدیریت خود استفاده کنید برای آشنایی با پکیج‌های قراردادی ثبت‌یار می‌توانید به مطلب تنظیم قرارداد با ثبت‌یار در سریع‌ترین زمان ممکن مراجعه نمایید.


موارد استفاده از قرارداد بازاریابی

هر قراردادی برای افراد به خصوصی تنظیم می‌شود. به عبارت بهتر کاربرد هر قراردادی، افرادی را که می‌توانند از قرارداد استفاده کنند را مشخص می‌نماید. به همین منظور قرارداد بازاریابی برای شرکت‌هایی که به دنبال بازار فروش برای محصولات و خدمات خود هستند، بسیار کارآمد و مورداستفاده است. هم‌چنین بازاریابان برای حفظ حقوق خود در مقابل شرکت‌ها باید به نمونه قرارداد‌های بازاریابی مراجعه و برای اطمینان از صحت قرارداد و حفظ منافعشان از متخصصین و مشاورین حوزه قراردادی استفاده کنند.

 مواد قراردادی قرارداد بازاریابی

هر قراردادی از مواد مختلفی تشکیل شده است که مجموع این مواد سبب ایجاد تعهداتی برای طرفین می‌شود. در مقابل این تعهدات طرفین می‌توانند از مزایای مختلف نیز بهره ببرند. مهم‌ترین مواد قراردادی که در قرارداد بازاریابی تنظیم می‌شود عبارت است از :

۱- طرفین قرارداد:

هر قراردادی از دو طرف تشکیل شده است که اعم از شخص حقیقی یا حقوقی است. در این قراداد به یک طرف بازاریاب و به طرف دیگر کارفرما گفته می‌شود.

۲- مدت قرارداد:

هر قراردادی برای مدت مشخصی منعقد می‌شود که باید به صورت دقیق برای مشخص شدن تعهدات طرفین تعیین گردد.

۳- حق الزحمه بازاریاب:

بازاریاب در قبال انجام وظایف و تعهدات خود مستلزم دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه است که می‌تواند به صورت درصدی از فروش تعیین شود یا مبلغ مقطوعی برای او مشخص شود.

توجه داشته باشید که بازه ی پرداختی به بازاریاب می تواند ماهانه ، فصلی یا درصد مشخصی از بازاریابی باشد.

۴- تعهدات و وظایف کارفرما و بازاریاب:

هر قراردادی به منظور انجام تعهداتی منعقد می‌شود. قرارداد بازاریابی نیز از این امر مستثنی نیست. به همین منظور در طی دو ماده قراردادی تعهدات بازارایاب و کارفرما در مقابل همدیگر باید تببین شود.

۵- فسخ قرارداد:

موارد فسخ قرادراد باید به صورت دقیق تبیین شود، چرا که فسخ قرارداد به معنای اتمام تعهدات قراردادی است و رابطه‌ی طرفین با فسخ قرارداد پایان می‌یابد.


نکات تنظیم قرارداد بازاریابی

در هر قراردادی باید نکاتی که مختص آن قرارداد است مورد توجه قرار گیرد. مهم‌ترین نکات قرارداد بازاریابی به شرح زیر است:

  1. توجه نمایید که بین بازاریاب و کارفرما قرارداد کار حاکم نیست. به عبارت بهتر بازاریاب کارمند کارفرما نیست و در نتیجه شامل مقرررات استخدامی نمی‌شود.
  2. قرارداد بازارایابی می‌تواند به صورت انحصاری یا غیر انحصاری تنظیم شود. به عبارت بهتر قرارداد بازاریابی ممکن است در حیطه اختیار یک فرد یا افراد مختلف باشد.

نتیجه‌گیری

ما در این مطلب پس از آشنایی با بازاریابی شما را با قرارداد مورد‌نیاز این دسته از مشاغل یعنی قرارداد بازاریابی آشنا کردیم. پس از ارائه تعریفی از قرارداد بازاریابی به مهم‌ترین نکاتی که در تنظیم این قرارداد باید مورد توجه طرفین قرار گیرد پرداختیم و به شما یادآوری کردیم که قرارداد بازاریابی و روابط حاکم بر بازاریاب و کارفرما تابع قوانین و مقررات استخدامی قانون کار نیست. در کنار تمام نکات مطرح شده در این مطب شاید برای شما سوال یا ابهامی باقی‌مانده باشد که می‌توانید همین حالا با شماره‌گیری شماره مجموعه ثبت‌یار از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. هم‌چنین می‌توانید تنظیم قرارداد بازاریابی خود را برای سهولت و اطمینان بیشتر به مشاورین قراردادی مجموعه ثبت‌یار بسپارید. ثبت‌یار همواره در کنار شماست؛ کافی‌ست همین حالا با ما تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (1)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *