مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


نحوه نوشتن و تنظیم قرارداد طراحی سایت

نحوه نوشتن و تنظیم قرارداد طراحی سایت

یکی از بهترین شیوه‌ها برای معرفی محصولات و خدمات کسب و کارها راه‌اندازی وب‌سایت مناسب برای معرفی است. بسیاری از افراد برای پیدا کردن محصول یا خدمات موردنیاز خود در اولین گام اقدام به جست‌وجو در اینترنت می‌کنند و همین امر سبب می‌شود که صاحبان کسب و کارها انگیزه لازم برای راه‌اندازی و طراحی سایت داشته باشند.

طراحی سایت یک اقدام فنی است که باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب توسط متخصصین این امر انجام گیرد. به همین منظور معمولاً صاحبان کسب و کارها با تیم طراحی سایت قراردادی منعقد می‌کنند که از آن با عنوان قرارداد طراحی سایت تعبیر می‌شود. در تنظیم قرارداد طراحی سایت مثل هر قرارداد دیگری باید علاوه بر یکسری نکات عمومی نکات اختصاصی نیز رعایت شود. برای آشنایی با نکات عمومی در تنظیم قرارداد می‌توانید از مطلب مهم‌ترین نکاتی که باید در نحوه تنظیم قرارداد کتبی بدانید استفاده نمایید، اما برای آشنایی کامل با قرارداد طراحی سایت این مطلب را دنبال نمایید.


طراحی سایت

آسان‌ترین راه برای پیدا کردن یک شرکت یا موسسه برای تهیه کالا یا خدمت مورد نیاز خود اینترنت یا به عبارت بهتر جستجو در سایت‌های مختلفی است که به معرفی محصولات و خدمات خود می‌پردازند. به‌منظور جذب مشتری بر بستر اینترنت یکی از کارهای که شرکت‌ها باید انجام بدهند طراحی سایت به بهترین شکل ممکن و با رفع نیازی حداکثری مشتریان است. برای رسیدن به این مقصود افراد اعم از حقیقی یا حقوقی اقدام به انعقاد قرارداد طراحی سایت می‌کنند که ما در این مطلب شما را با مهم‌ترین نکات این قرارداد آشنا می‌کنیم.

شما برای تنظیم هر قراردادی علاوه بر آگاهی عمومی نیاز به تجربه هم دارید. برای سهولت کار خود کافی است همین الان با کارشناسان قراردادی تیم ثبت‌یار تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


قرارداد طراحی سایت

کارفرما که اعم از شخص حقیقی یا حقوقی است برای طراحی سایت موردنظر خود اقدام به انعقاد قرارداد با تیم طراحی سایت می‌کند. در این قرارداد به صورت دقیق در خصوص مهم‌ترین خواسته‌های طرفین، ویژگی‌های کار موردنظر و سایر مسائل اساسی تصمیم‌گیری می‌شود. طراح سایت موظف است مطابق قرارداد مرحله‌به‌مرحله کار را به پیش ببرد.

توصیه ثبت‌یاری:
جالب است بدانید، قرارداد طراحی سایت از جمله قرارداد‌های پیمانکاری محسوب می‌شود.

کاربرد قرارداد طراحی سایت

هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی که درصدد معرفی محصول یا خدمات خود از طریق راه‌اندازی سایت است برای سپردن کار خود به طراح سایت می‌تواند از این قرارداد استفاده نماید. هم‌چنین توجه داشته باشید که شما نیز به‌عنوان یک طراح سایت باید قراردادی را امضا کنید که حقوق شما را به‌طور دقیق تبیین کند و ضامن حفظ حقوق و امتیازات شما باشد. به همین منظور علاوه بر صاحبان مشاغل، طراحان سایت نیز به قرارداد طراحی سایت احتیاج دارند.

نمونه‌های قرارداد طراحی سایت به‌وفور در دسترس افراد هست، اما این نکته را همواره مدنظر قرار دهید که هر قرارداد باید متناسب با شرایط و ویژگی‌های خود منعقد شود. به همین منظور بهترین کار سپردن امور به افراد متخصص در این زمینه است، برای این منظور کافی است با ثبت‌یار تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

مواد قراردادی

هر قراردادی از چندین بخش تشکیل شده است که مهم‌ترین مواد قراردادی این قرارداد عبارت است از:

۱- طرفین قرارداد:

در هر قراردادی و در گام نخست باید مشخصات هویتی طرفین قرارداد برای شناسایی طرفین در قرارداد درج گردد.

۲- موضوع و مدت قرارداد:

برای طراحی وب‌سایت مشخصات مورد سایت به‌عنوان موضوع قرارداد باید به صورت دقیق در قرارداد قید گردد و از هرگونه ابهام در آینده جلوگیری شود. شما می‌توانید برای مشخص کردن دقیق‌تر موضوع از پیوست قرارداد استفاده نمایید.

. علاوه بر مشخص کردن موضوع مدت قرارداد با در نظر گرفتن تمام شرایط قرارداد باید مشخص شود. توجه داشته باشید که اگر قرارداد شما دارای مدت پشتیبانی است باید در این قسمت لحاظ شود.

۳- تعهدات طرفین قرارداد:

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این قرارداد که در نگارش آن باید نهایت دقت را به خرج داد تنظیم تعهدات طرفین قرارداد است. این قسمت تخصصی‌ترین بخش قرارداد است که بهتر است توسط متخصصین قراردادی تنظیم شود.

۴- مبلغ قرارداد و شرایط پرداخت:

در هر قراردادی معوضی باید در خصوص نحوه‌ی پرداخت قرارداد نیز تصمیم‌گیری شود. درصورتی‌که قرارداد شما پرداخت قسطی دارد باید تاریخ‌های پرداخت و نحوه‌ی پرداخت به صورت دقیق مشخص شود.

۵- پایان قرارداد:

هر قراردادی علاوه بر تاریخ شروع تاریخ پایانی دارد که در قرارداد مشخص می‌شود. علاوه بر تاریخ اعلام شده شرایطی ممکن است منجر به اتمام قرارداد شود که در بخش جداگانه‌ای از قرارداد باید در خصوص آن تعیین و تکلیف شود.


نکات تنظیم قرارداد طراحی سایت

هر قراردادی علاوه بر رعایت شرایط عمومی یک سری نکاتی دارد که مختص همان قرارداد است. در خصوص قرارداد طراحی سایت رعایت این نکات الزامی است:

۱- پشتیبانی از وب‌سایت:

طراحی سایت معمولاً محدود به راه‌اندازی ابتدایی نمی‌شود بلکه تیم طراحی سایت باید برای مدت معینی اقدام به پشتیبانی از سایت راه‌اندازی شده نماید. این موضوع باید با ضمانت اجرای مناسب در قرارداد قید شود.

۲- عدم افشای اطلاعات:

در حین طراحی سایت کارفرما ملزم است اطلاعات مختص فعالیت خود را در اختیار طراح سایت قرار دهد، اما باید توجه داشت که ضمانت اجرای مناسب برای بعد از فعالیت از طراح سایت اخذ شود تا اطلاعات منتشر نشود.

۳- مالکیت فکری:

کارفرما در قرارداد خود باید نسبت به حفظ حقوق مالکیت فکری مربوط به اطلاعاتی که در اختیار طراح قرار می‌دهد تأکید نماید.

جمع‌بندی:

با توجه به گسترش روز به روز اینترنت در زندگی روزمره و در رفع نیازهای افراد استفاده از قرارداد طراحی سایت روبه گسترش است به همین منظور تنظیم این قرارداد برای جلوگیری از اختلافات قراردادی حائز اهمیت است. ما در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با مهم‌ترین نکات این قرارداد آشنا کردیم اما تنظیم بی‌چون‌ و چرای هر قراردادی نیازمند متخصصین با تجربه است که شما می‌توانید از متخصصین قراردادی ثبت‌یار استفاده کنید. هم‌چنین شما می‌توانید برای آشنایی با انواع قراردادهایی که ثبت‌یار می‌تواند یاریگر شما باشد از مطلب تنظیم قرارداد با ثبت‌یار در سریع‌ترین زمان ممکن استفاده نمایید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (1)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *