مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی

پلمپ دفاتر سال 99

ممنوعیت واگذاری کارت بازرگانی به غیر

ممنوعیت واگذاری کارت بازرگانی به غیر

همه ما به خوبی با کارت بازرگانی و کابردهای آن آشنایی داریم. اما ممکن است مشکلاتی که بر سر راه دریافت کارت بازرگانی وجود دارد، ما را به این فکر بیاندازد که از کارت بازرگانی دیگران استفاده کنیم.. کارت بازرگانی به عنوان یکی از ابزارهای واردات و صادرات، یکی از مواردی‌ست که باید آشنایی کافی از قواعد و کاربرد آن داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم به خبری پیرامون ممنوعیت واگذاری کارت بازرگانی بپردازیم.شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

اگر چک برگشتی داشته باشیم، می‌توانیم کارت بازرگانی بگیریم؟

خیر، اگر حتی یک برگه چک برگشتی داشته باشید، نمی‌توانید کارت بازرگانی بگیرید، راه‌حل این موضوع این است که ابتدا از چک برگشتی خود رفع سوءاثر کنید و بعد برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید.

اگر نخواهیم از کارت بازرگانی خود استفاده کنیم، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی چه کاری باید انجام بدهیم؟

برای این کار چند تا راه حل وجود دارد، اول اینکه بعد از انقضای کارت یعنی مدت ۱ سال دیگر آن را تمدید نکنیم، راه دوم تعلیق یا ابطال کارت است. در تعلیق، در یک مدت محدود از کارت استفاده نمی‌شود ولی در ابطال به صورت کلی کارت و کاربری آن از بین می‌رود.

آیا امکان اجاره کارت بازرگانی وجود دارد؟

خیر، هر نوع انتقال موقت یا دائمی کارت بازرگانی در قالب اجاره یا به هر عنوان دیگری ممنوع است و برای دو طرف جریمه و خسارت‌های قانونی به دنبال دارد.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (6)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *