مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


آیا می‌توان برند انگلیسی ثبت کرد؟

آیا می‌توان برند انگلیسی ثبت کرد؟

امروزه برای شناخته شدن در جهانی که پر از ارتباطات و گستردگی بین جوامع است، این نام‌ها و نمادها هستند که بیشتر از همه به چشم می‌آیند. تا به حال به نام کوکا کولا دقت کرده‌اید. این نام به گوش تمام مردم جهان آشناست اما ممکن است هیچ‌یک از ما تا به حال کارخانه کوکاکولا یا موسس و مدیران این برند تجاری را ندیده باشیم. این قدرت نام تجاری‌ست که سبب می‌شود محصولات شما در تمامی دنیا شناخته شود. بسیاری از افراد که متقاضی ثبت برند هستند، مایلیند برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانند. آیا می‌توان برند انگلیسی ثبت کرد؟ شما می‌توانید برای پاسخ این سوال، مطلب زیر را به دقت مطالعه فرمائید.


برند چیست؟

در تعریف برند می‌توان این‌گونه نوشت که برند، نام تجاری یک محصول، خدمت یا شرکت است. معنای واقعی برند، فراتر و بیشتر از یک نام تجاری‌ست؛ افرادی که با نام تجاری خود در دنیا شهرت پیدا کرده‌اند، به خوبی می‌دانند که برند حاصل تمامی تجربیات و خاطرات ذهنی افراد از یک محصول است. بنابراین اگر شما قصد ثبت برند دارید، باید در انتخاب نام برند دقت کافی داشته باشید چرا که با این نام به دنیای تجاری معرفی می‌‌شوید.


انواع برند لاتین

تمامی اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی می‌توانند برای ثبت برند لاتین اقدام کنند. به خاطر داشته باشید که ثبت برند لاتین توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، مستلزم داشتن کارت بازرگانی‌ست.

توصیه ثبت‌یاری: اگر تصمیم دارید برند لاتین ثبت کنید اما کارت بازرگانی ندارید؛ بهتر است بدانید ثبت برند مشارکتی مشکل شما را حل کرده است. شما می‌توانید برای اطلاع از نحوه ثبت برند مشارکتی به مطلب «همه آن چیزی که در مورد برند مشارکتی باید بدانید» در مجله ثبت‌یار مراجعه نمائید.


مدارک مورد نیاز ثبت برند لاتین حقوقی

  • تصویر روزنامه تاسیس شرکت
  • تصویر آخرین آگهی هیئت مدیره
  • مدارک هویتی صاحبان امضا و مدیرعامل شرکت
  • کارت بازرگانی

مدارک مورد نیاز ثبت برند لاتین حقیقی

  • مدارک هویتی مالک
  • کارت بازرگانی

مراحل ثبت برند لاتین

مراحل ثبت برند لاتین تفاوتی با مراحل ثبت برند فارسی ندارد. اما همان‌طور که اشاره کردیم ثبت برند لاتین منوط به داشتن کارت بازرگانی‌ست.

  • قبل از هرگونه اقدام برای ثبت برند لاتین، متقاضی باید برای برند مورد نظر خود، استعلام انجام دهد تا در صورت وجود تشابه در نام برند، نام تجاری دیگری را انتخاب کند.
  • برای ثبت برند لاتین، اظهارنامه ثبت برند به اداره ثبت شرکت‌ها و اداره مالکیت معنوی در تهران و در شهرستان‌ها به اداره ثبت محل فعالیت فرستاده می‌شود. (ثبت و ارسال اظهارنامه به صورت سیستمی انجام می‌شود).
  • در صورت تائید کارشناس، نام تجاری یا همان برند باید در روزنامه رسمی کشور آگهی شود و در صورتی‌که ظرف مدت یک ماه بعد از انتشار آگهی، اعتراضی نسبت به این نام تجاری نشود، برند قطعی می‌شود.

مدت اعتبار برند لاتین

پس از طی کردن مراحل ثبت برند، متقاضی می‌تواند تا ۱۰ سال از این نام تجاری برای محصولات خود استفاده کند و پس از منقضی شدن مدت ۱۰ سال باید نسبت به تمدید آن اقدام کند.


آیا ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی امکان پذیر است؟

بسیار دیده شده که افرادی قصد ثبت برند لاتین دارند اما فاقد کارت بازرگانی هستند؛ ما به این افراد پیشنهاد می‌کنیم تا برند خود را ۷۰ درصد فارسی و ۳۰ درصد انگلیسی ثبت کنند، با این ترفند دیگر نیازی به ارائه کارت بازرگانی نیست و می‌توان برند لاتین را بدون کارت بازرگانی به ثبت رساند.


ثبت برند انگلیسی در ثبت‌یار

در این مطلب، برای اطلاع شما خوانندگان محترم، اطلاعاتی در خصوص ثبت برند انگلیسی ارائه شد. اکنون لازم است یادآور شویم که مجموعه ثبت‌یار با ارائه خدمات ثبتی و قراردادی، همواره می‌تواند به عنوان مشاوری مناسب در خدمت شما باشد. ثبت برند انگلیسی یا همان لاتین در مجموعه ثبت‌یار با کمترین هزینه و در حداقل زمان ممکن توسط کارشناسان حقوق‌دان انجام می‌شود بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده ثبت برند لاتین خود را به مجموعه ما بسپارید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (2)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *