مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


چه نکاتی از نمونه قرارداد بازاریابی می‌دانید؟

چه نکاتی از نمونه قرارداد بازاریابی می‌دانید؟

برای پیدا کردن جایگاه خود در عرصه‌ رقابت باید از ابزارهای مختلف استفاده نمایید. یکی از این ابزارها استفاده از بازاریابی است. خدماتی که بازاریاب به کارفرما ارائه می‌دهد به ‌نوعی کمک‌کننده او برای تثبیت جایگاه در بازار رقابت و افزایش مشتری است. توجه داشته باشید که انتخاب بازاریاب ابتدای مسیر برای شروع فعالیت و شاید بتوان گفت که مناسب اولین گام و حتی ساده‌ترین راه است. شما در گام بعدی باید قراردادی با بازاریاب منعقد نمایید تا حیطه‌ روابط شما را به‌ درستی تبیین کند و این آغاز راه پر فراز و نشیبی است که شما با استفاده از نمونه قرارداد بازاریابی به سادگی طی خواهید کرد.


معرفی قرارداد بازاریابی

در دنیای امروز که با مشاغل استارت‌آپی یا به عبارت بهتر کارآفرینان روبه‌رو هستیم استفاده از خدمات بازاریابی بیشتر خودنمایی می‌کند و حتی می‌توان گفت استفاده از خدمات بازاریابان امری اجتناب‌ناپذیر است.

مطابق تعریفی که از بازاریابی شده است، بازاریابی مجموعه از فعالیت‌هایی است که منجر به جلب مشتری می‌شود و سوددهی آن واحد را به دنبال داشته باشد.  قرارداد بازاریابی هم قراردادی است که چارچوب و سازو کارهای لازم برای انجام وظیفه بازاریاب از سوی کارفرما تعیین می‌کند و بازاریاب باید در چارچوب اهداف تعیین شده یعنی جذب مشتری و کسب سود کارهای تعریف شده را انجام دهد


محتوای قرارداد بازاریابی

هر قراردادی از مواد مختلفی تشکیل شده است که مجموع این مواد سبب ایجاد تعهداتی برای طرفین می‌شود. در مقابل این تعهدات طرفین می‌توانند از مزایای مختلف نیز بهره ببرند. مهم‌ترین مواد قراردادی که در قرارداد بازاریابی تنظیم می‌شود عبارت است از :

طرفین در قرارداد

هر قرارداد از دو طرف تشکیل شده است که اعم از شخص حقیقی یا حقوقی است. در این قراداد به یک طرف بازاریاب و به طرف دیگر کارفرما گفته می‌شود.

مدت در قرارداد

هر قراردادی برای مدت مشخصی منعقد می‌شود که باید به صورت دقیق برای مشخص شدن تعهدات طرفین تعیین گردد.

حق الزحمه بازاریاب

بازاریاب در قبال انجام وظایف و تعهدات خود مستلزم دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه است که می‌تواند به صورت درصدی از فروش تعیین شود یا مبلغ مقطوعی برای او مشخص شود.

توجه داشته باشید که بازه ی پرداختی به بازاریاب می تواند ماهانه ، فصلی یا درصد مشخصی از بازاریابی باشد.

تعهدات و وظایف کارفرما و بازاریاب

هر قراردادی به منظور انجام تعهداتی منعقد می‌شود. قرارداد بازاریابی نیز از این امر مستثنی نیست. به همین منظور در طی دو ماده قراردادی تعهدات بازارایاب و کارفرما در مقابل همدیگر باید تببین شود.

فسخ در قرارداد

موارد فسخ قرارداد باید به صورت دقیق تبیین شود، چرا که فسخ قرارداد به معنای اتمام تعهدات قراردادی است و رابطه‌ی طرفین با فسخ قرارداد پایان می‌یابد.


نکات مهم برای نمونه قرارداد بازاریابی

ما در مطلب تنظیم قرارداد بازاریابی به بررسی کامل این نمونه قرارداد پرداختیم و تمام ملاحظات آن را برای شما بیان کردیم اما در این مطلب به‌صورت خلاصه نکته‌ای که از اهمیت بیشتری برخوردار است برای شما بیان می‌گردد.

تفاوت قرارداد کار و بازاریابی

خیلی از کارفرمایان اعم از حقیقی یا حقوقی ممکن است دچار این اشتباه شوند که قرارداد بازاریابی نوعی قرارداد کار است و بازاریاب کارمند او محسوب می‌شود اما این تصور کاملاً اشتباه است. آنچه واقعیت دارد این است که بازاریاب کارمند شرکت یا به عبارت بهتر کارفرما نیست و در نتیجه مشمول قوانین استخدامی ازجمله قانون کار نیست.

توجه به انحصاری یا غیرانحصاری بودن قرارداد

نمونه قرارداد بازاریابی می‌تواند به دو صورت انحصاری یا غیر انحصاری منعقد شود. در حقیقت کارفرما می‌تواند بازاریابی و تمام امور مرتبط با آن را تنها به یک شخص بسپارد که در این صورت به آن قرارداد بازاریابی انحصاری گفته می‌شود یا اینکه به افراد مختلف و با شرایط مختلف بازاریابی را منتقل نماید که در این صورت غیر انحصاری است.

تعیین تعهدات بازاریاب

مهم‌ترین وظیفه قرارداد بازاریابی تعریف تعهدات و به بیان بهتر ایجاد پنلی برای بازاریاب برای انجام امور لازمه است. به همین منظور در هنگام تنظیم قرارداد بازاریابی تمامی تعهدات باید به‌صورت کامل و دقیق تبیین شود تا از بروز اختلاف در حین اجرای وظایف پیش‌گیری شود.

دریافت نمونه قرارداد بازاریابی

نمونه قرارداد بازاریابی
نمونه قرارداد بازاریابی | ثبت‌یار

اگر شما فردی هستید که نیازمند استفاده از نمونه قرارداد بازاریابی هستید کافی است که با مجموعه ثبت یار تماس گرفته تا ضمن برخورداری از مشاوره قرارداد خود را دریافت نمایید. ثبت‌یار برای ارائه خدمت به شما بزرگواران از دو راهکار استفاده کرده است:

استفاده از پکیج قراردادی: در این پکیج شما سه فایل با عناوین نمونه قرارداد بازاریابی، دستورالعمل تکمیل قرارداد و کاربرد قرارداد دریافت می‌کنید که با مطالعه دو فایل در اختیار می‌توانید خود به تنظیم قرارداد مدنظر خود بپردازید.

تنظیم قرارداد توسط کارشناسان: شما می‌توانید برای سهولت کار خود و اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در قرارداد با دادن اطلاعات لازم به مشاورین قراردادی ثبت‌یار تنظیم قرارداد خود را به متخصصین این حوزه بسپارید.


خدمات قراردادی با ثبت‌یار

در دنیای رقابتی امروز همان‌طور که دیدید برای معرفی محصول و جذب مشتری ناچار به استفاده از خدمات بازاریاب هستیم بدین منظور ما در این مطلب اطلاعاتی در خصوص نمونه و تنظیم قرارداد بازاریابی در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید برای دریافت انواع قرارداد به سامانه ثبت‌یار مراجعه کنید و در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ثبت‌یار تماس حاصل نمایید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

قیمت تنظیم قرارداد بازاریابی چقدر است؟

– در صورتی‌که بخواهید از قرارداد موجود در بانک قراردادهای ثبت یار استفاده کنید: ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ ریال
– تنظیم اختصاصی قرارداد مشارکت مدنی: ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال
برای اطلاع از سایر تعرفه‌های تنظیم قراردادی، هزینه تنظیم قرارداد ثبت‌یار را مطالعه کنید.

تفاوت قرارداد آماده و تنظیم اختصاصی در چیست؟

در قراردادهای آماده، از نمونه قراردادهای تدوین شده توسط تیم حقوقی ثبت یار استفاده خواهید نمود و تکمیل یا تغییرات مطلوب آن با خود شماست ولی در قراردادهای تنظیم اختصاصی، قرارداد مورد نظر، بسته به نظر شما و مختص مورد شما، تنظیم شده و تا ۱۰ روز پشتیبانی خواهد شد. مثلا اگر با طرف دوم به توافق نرسیدین تا ده روز می توانید از مشاوره تیم حقوقی ثبت یار استفاده نموده تا به قرارداد مطلوب دست یابید.

قرارداد بازاریابی نوعی قرارداد کار است؟

خیر، وقتی با بازاریاب قرارداد بازاریابی امضا می‌شود، بازرایاب دیگر مشمول قوانین استخدامی از جمله قانون کار نخواهد شد.

قراردادهای بازاریابی انحصاری و غیرانحصاری چه تفاوتی باهم دارند؟

در مدل انحصاری تمامی امور بازاریابی به یک شخص سپرده می‌شود ولی در نوع غیرانحصاری، این امور به افراد مختلف و با شرایط متفاوت سپرده می‌شود.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (2)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • در قسمت موضوع قرارداد کلمه مرتب درسته یا مرتبط؟

    • سید مجتبی مصطفوی

      سلام.
      خیلی ممنون بابت دقت نظر شما. در اسرع وقت اشتباه تایپی موجود در تصویر اصلاح می‌شود.