مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


چه نکاتی از نمونه قرارداد بازاریابی می‌دانید؟

چه نکاتی از نمونه قرارداد بازاریابی می‌دانید؟

اگر به محیط پیرامون خود به‌دقت نگاه کنید رقابت بین افراد توجه شما را جلب می‌کند. در حقیقت شاید بتوان این مطلب را بیان کرد که دنیای امروز دنیای رقابت است. برای پیدا کردن جایگاه خود در عرصه‌ی رقابت باید از ابزارهای مختلف استفاده نمایید. یکی از این ابزارها استفاده از بازاریابی است. خدماتی که بازاریاب به کارفرما ارائه می‌دهد به‌نوعی کمک‌کننده او برای تثبیت جایگاه در بازار رقابت و افزایش مشتری است.

توجه داشته باشید که انتخاب بازاریاب ابتدای مسیر برای شروع فعالیت است. شاید بتوان گفت انتخاب بازاریاب مناسب اولین گام و حتی ساده‌ترین راه برای شروع این فعالیت است. شما در گام بعدی باید قراردادی با بازاریاب منعقد نمایید تا حیطه‌ی روابط شما را به‌درستی تبیین کند و این آغاز راه پر فراز و نشیبی است که شما با تنظیم قرارداد می‌پیمایید.

با توجه به جایگاهی که برای بازاریابی در بالا تبیین شد، ما قصد داریم در این مطلب شما را با مهم‌ترین گام در بازاریابی یعنی تنظیم نمونه قرارداد بازاریابی آشنا کنیم؛ اما این نکته را همواره در نظر داشته باشید که تنظیم قرارداد امر ساده‌ای نیست و نیازمند تخصص و تجربه است. ثبت یار این افتخار را دارد که در کنار شما برای تنظیم قرارداد باشد.


از قرارداد بازاریابی چه می‌دانید؟

اگر شما صاحب کسب‌وکاری هستید و در زمینه اقتصادی فعالیتی دارید شاید به ذهنتان خطور کرده باشد که برای معرفی محصول یا خدمات خود اقدام به استخدام فردی نمایید که به معرفی خدمات شما بپردازد و برای شما بازار یا به عبارت بهتر مشتری بیشتری جذب نماید. مطابق تعریفی که از بازاریابی شده است بازاریابی مجموعه از فعالیت‌هایی است که منجر به جلب مشتری می‌شود و سوددهی آن واحد را به دنبال داشته باشد.

در دنیای امروز که با مشاغل استارت‌آپی و یا به عبارت بهتر کارآفرینان روبه‌رو هستیم استفاده از خدمات بازاریابی بیشتر خودنمایی می‌کند و حتی می‌توان گفت استفاده از خدمات بازاریابان امری اجتناب‌ناپذیر است.

همان‌طور که در مقدمه بیان شد شما برای استفاده از خدمات بازاریاب باید در گام نخست پس از انتخاب فرد موردنظر برای بازاریابی با او قراردادی منعقد نمایید. از این قرارداد با عنوان نمونه قرارداد بازاریابی یاد می‌شود که اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم، می‌توان گفت قرارداد بازاریابی قراردادی است که چارچوب و سازو کارهای لازم برای انجام وظیفه بازاریاب از سوی کارفرما تعیین می‌کند و بازاریاب باید در چارچوب اهداف تعیین شده یعنی جذب مشتری و کسب سود کارهای تعریف شده را انجام دهد.


چه کسانی به قرارداد احتیاج دارند؟

همه‌ی افرادی که به‌نوعی در جامعه خدمت می‌کنند یا به عبارت بهتر دارای فعالیت اقتصادی هستند برای معرفی کار و حرفه خود و در نتیجه جذب مشتری بیشتر نیازمند خدمات بازاریاب و در نتیجه نیازمند نمونه قرارداد بازاریابی هستند؛ بنابراین اگر شما صاحب حرفه‌ای هستید که درصدد جذب مشتری بیشتر و در نتیجه سوددهی بالاتری هستید بهتر است همین الان اقدام به جذب بازاریاب و انعقاد قرارداد با او نمایید.

این نکته را همواره در نظر داشت باشید که اگر فعالیت خود را بدون انعقاد قرارداد آغاز نمایید در ادامه مسیر ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که شما را زمین‌گیر کرده و از ادامه فعالیت بازدارد؛ بنابراین بهتر است قبل از بروز هر اختلافی با انعقاد قراردادی درست خود از تمام مخاطرات پیش رو مصون نمایید. بهترین راه برای مصون ماندن از اختلافات سپردن کار به دست متخصصین قراردادی است. در این راه ثبت‌یار به همراه کارشناسان قراردادی خود در کنار شما خواهد بود.


نکات نمونه قرارداد بازاریابی:

ما در مطلب هر آن چیزی که از قرارداد بازاریابی باید بدانید به بررسی کامل این نمونه قرارداد پرداختیم و تمام ملاحظات آن را برای شما بیان کردیم اما در این مطلب به‌صورت خلاصه نکته‌ای که از اهمیت بیشتری برخوردار است برای شما بیان می‌گردد.

 1. خیلی از کارفرمایان اعم از حقیقی یا حقوقی ممکن است دچار این اشتباه شوند که قرارداد بازاریابی نوعی قرارداد کار است و بازاریاب کارمند او محسوب می‌شود اما این تصور کاملاً اشتباه است. آنچه واقعیت دارد این است که بازاریاب کارمند شرکت یا به عبارت بهتر کارفرما نیست و در نتیجه مشمول قوانین استخدامی ازجمله قانون کار نیست.
 2. نمونه قرارداد بازاریابی می‌تواند به دو صورت انحصاری یا غیر انحصاری منعقد شود. در حقیقت کارفرما می‌تواند بازاریابی و تمام امور مرتبط با آن را تنها به یک شخص بسپارد که در این صورت به آن قرارداد بازاریابی انحصاری گفته می‌شود یا اینکه به افراد مختلف و با شرایط مختلف بازاریابی را منتقل نماید که در این صورت غیر انحصاری است.
 3. مهم‌ترین وظیفه قرارداد بازاریابی تعریف تعهدات و به بیان بهتر ایجاد پنلی برای بازاریاب برای انجام امور لازمه است. به همین منظور در هنگام تنظیم قرارداد بازاریابی تمامی تعهدات باید به‌صورت کامل و دقیق تبیین شود تا از بروز اختلاف در حین اجرای وظایف پیش‌گیری شود.

چگونه نمونه قرارداد بازاریابی را دریافت کنیم؟

نمونه قرارداد بازاریابی
نمونه قرارداد بازاریابی | ثبت‌یار

اگر شما فردی هستید که نیازمند استفاده از نمونه قرارداد بازاریابی هستید کافی است که با مجموعه ثبت یار تماس گرفته تا ضمن برخورداری از مشاوره قرارداد خود را دریافت نمایید. ثبت‌یار برای ارائه خدمت به شما بزرگواران از دو راهکار استفاده کرده است:

 1. استفاده از پکیج قراردادی: در این پکیج شما سه فایل با عناوین نمونه قرارداد بازاریابی، دستورالعمل تکمیل قرارداد و کاربرد قرارداد دریافت می‌کنید که با مطالعه دو فایل در اختیار می‌توانید خود به تنظیم قرارداد مدنظر خود بپردازید.
 2. تنظیم قرارداد توسط کارشناسان: شما می‌توانید برای سهولت کار خود و اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در قرارداد با دادن اطلاعات لازم به مشاورین قراردادی ثبت‌یار تنظیم قرارداد خود را به متخصصین این حوزه بسپارید.

ثبت یار در کنار کار تنظیم قرارداد برای شما، پکیج‌هایی از کاربردی‌ترین قراردادهای زندگی روزمره برای شما فراهم کرده است که شما می‌توانید با مراجعه به مطلب تنظیم قرارداد با ثبت یار در سریع‌ترین زمان ممکن با پکیج‌های ما آشنا شده و در صورت نیاز اقدام به خرید آن‌ها نمایید.


سخن آخر:

در دنیای رقابتی امروز همان‌طور که دیدید برای معرفی محصول و جذب مشتری ناچار به استفاده از خدمات بازاریاب هستیم بدین منظور ما در این مطلب اطلاعاتی در خصوص نمونه قرارداد بازاریابی در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ثبت‌یار تماس حاصل نمایید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰

سوالات متداول قرارداد بازاریابی

قیمت تنظیم قرارداد بازاریابی چقدر است؟

– در صورتی‌که بخواهید از قرارداد موجود در بانک قراردادهای ثبت یار استفاده کنید: ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ ریال
– تنظیم اختصاصی قرارداد مشارکت مدنی: ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال
برای اطلاع از سایر تعرفه‌های تنظیم قراردادی، هزینه تنظیم قرارداد ثبت‌یار را مطالعه کنید.

تفاوت قرارداد آماده و تنظیم اختصاصی در چیست؟

در قراردادهای آماده، از نمونه قراردادهای تدوین شده توسط تیم حقوقی ثبت یار استفاده خواهید نمود و تکمیل یا تغییرات مطلوب آن با خود شماست ولی در قراردادهای تنظیم اختصاصی، قرارداد مورد نظر، بسته به نظر شما و مختص مورد شما، تنظیم شده و تا ۱۰ روز پشتیبانی خواهد شد. مثلا اگر با طرف دوم به توافق نرسیدین تا ده روز می توانید از مشاوره تیم حقوقی ثبت یار استفاده نموده تا به قرارداد مطلوب دست یابید.

قرارداد بازاریابی نوعی قرارداد کار است؟

خیر، وقتی با بازاریاب قرارداد بازاریابی امضا می‌شود، بازرایاب دیگر مشمول قوانین استخدامی از جمله قانون کار نخواهد شد.

قراردادهای بازاریابی انحصاری و غیرانحصاری چه تفاوتی باهم دارند؟

در مدل انحصاری تمامی امور بازاریابی به یک شخص سپرده می‌شود ولی در نوع غیرانحصاری، این امور به افراد مختلف و با شرایط متفاوت سپرده می‌شود.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (1)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • در قسمت موضوع قرارداد کلمه مرتب درسته یا مرتبط؟

  • سید مجتبی مصطفوی

   سلام.
   خیلی ممنون بابت دقت نظر شما. در اسرع وقت اشتباه تایپی موجود در تصویر اصلاح می‌شود.