مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


در نمونه قرارداد پیمانکاری چه نکاتی باید رعایت شود؟

در نمونه قرارداد پیمانکاری چه نکاتی باید رعایت شود؟

دنیای کسب‌وکار دنیای پر از رمز و راز است. در این دنیای پر از پیچیدگی برای تنظیم روابط باید از ابزارهای مناسب استفاده کرد. یکی از روش‌های تنظیم روابط استفاده از قرارداد است که در این راه شما می‌توانید از قراردادهای مختلف همانند کار، مشاوره و … استفاده کنید، اما یکی از راه‌های انعقاد قرارداد در دنیای کسب‌وکار استفاده از نمونه قرارداد پیمانکاری است. در حقیقت با استفاده از نمونه قرارداد پیمانکاری می‌توانیم بسیاری فعالیت‌های دنیای کسب‌وکار را مدیریت کنیم.

با توجه به این که یکی از راهکارهای تنظیم روابط کاری در دنیای کسب‌وکار استفاده از قرارداد پیمانکاری است ما در این مطلب درصدد بر آمدیم تا شما را با نمونه قرارداد پیمانکاری آشنا کنیم. این موضوع را همواره مدنظر داشته باشید که آشنایی با نکات به‌تنهایی برای تنظیم قرارداد کافی نیست بلکه تجربه‌ی فرد برای شناخت ریزه‌کاری‌هایی که می‌تواند مبدأ اختلاف شود نیز واجب است. برای رهایی از این موضوع بهتر است تنظیم قرارداد خود را از همان مراحل ابتدایی به کارشناسان قراردادی که در این زمینه تجربه کافی دارند بسپارید. به همین منظور ثبت‌یار آماده ارائه خدمت به شما مشتریان گرامی است. کافی است با ما تماس بگیرید.


از نمونه قرارداد پیمانکاری چه می‌دانید؟

بسیاری از افراد اعم از حقیقی یا حقوقی برای شروع یک فعالیت یا انجام امری توانایی ندارند یا در صورت توانایی فرصت یا تجربه کافی را دارا نیستند به همین منظور ترجیح می‌دهند که انجام کار را به متخصصی که در این زمینه هم مهارت کافی دارد و هم از تجربه تخصصی برخوردار است بسپارند. برای اینکه انجام این امور به کمترین مشکل برخورد کنند پیش از شروع کار افراد اقدام به تنظیم قرارداد تخصصی می‌کنند تا تمام تعهدات و الزامات قرارداد در آن بیان شود.

قراردادی که در این حالت منعقد می‌شود همان قرارداد پیمانکاری است که به‌طور خلاصه می‌توان آن را این‌گونه تعریف کرد:

نمونه قرارداد پیمانکاری قراردادی است که در آن کارفرما به‌عنوان شخص اول قرارداد انجام کار معینی را با شرایط معین و در زمان مشخص و در قبال دریافت وجه مشخصی به شخص حقیقی یا حقوقی به نام پیمانکار که طرف دوم قرارداد است واگذار می‌کند.

با امضای قرارداد پیمانکار موظف است وظایف خود را مطابق با قرارداد تعریف شده انجام دهد و در فواصل تعیین شده با تحویل آن مبلغ قرارداد را دریافت کند.


موضوع قرارداد پیمانکاری

نمونه قرارداد پیمانکاری طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهد. به عبارت بهتر محدودیت موضوعی برای انعقاد و تنظیم قرارداد پیمانکاری وجود ندارد. برای مثال می‌توان قرارداد پیمانکاری را می‌توان برای احداث ساختمان، حمل‌ونقل، تهیه و تدارک کالا و …، منعقد شود.


اهداف قرارداد پیمانکاری

با تنظیم هر قراردادی ما به دنبال رسیدن به اهداف خاصی هستیم. در حقیقت هر قراردادی برای رسیدن به هدف خاصی تنظیم می‌شود. قرارداد پیمانکاری نیز از این موضوع مستثنا نیست، بنابراین هر فردی که احتیاج به انجام کاری دارد که در تخصص او نیست یا برای سهولت کار خود ترجیح می‌دهد شخص ثالثی این امور را انجام دهد می‌تواند از نمونه قرارداد پیمانکاری استفاده نماید. همان‌طور که قبلاً هم بیان شد محدودیتی در خصوص موضوع قرارداد پیمانکاری نیست و طیف وسیعی از موضوعات را در بر می گرد.

توجه داشته باشید که شما می‌توانید پیش از اقدام به تنظیم قرارداد خود با مجموعه ثبت‌یار تماس بگیرید و این اطمینان را حاصل کنید که موضوع انتخابی شما مشمول نمونه قرارداد پیمانکاری هست یا خیر. به عبارت بهتر کارشناسان قراردادی ثبت یار با اطلاع اجمالی از موضوع قرارداد شما می‌توانند شما را در انتخاب قالب مناسب قراردادی راهنمایی کنند.


نکات نمونه قرارداد پیمانکاری

ما در مطلب تنظیم قرارداد پیمانکاری در سریع‌ترین زمان ممکن مهم‌ترین نکاتی که در تنظیم مواد قراردادی قرارداد پیمانکاری لازم بود برای شما مطرح کردیم. در اینجا به ذکر اختصاری نکاتی می‌پردازیم که شما در وهله‌ی اول تنظیم قرارداد خود به آن احتیاج دارید. پس با ما همراه باشید.

  1. در هر قرارداد پیمانکاری که تنظیم می‌شود باید شرایط عمومی و اختصاصی پیمان به‌صورت کامل قید شود. در حقیقت شما باید شرایطی که به مدنظرتان است به‌صورت کامل در قرارداد با ذکر جزییات بگنجانید.
  2. نمونه قرارداد پیمان‌کاری قرارداد لازم است و طرفین حق فسخ آن را نخواهند داشت.
  3. یکی از تقسیم‌بندی‌هایی که برای عقود در قانون مدنی در نظر گرفته شده است تقسیم عقود به رضایی و تشریفاتی است که با توجه به اینکه در نمونه قرارداد پیمانکاری با توجه به اینکه انعقاد آن مستلزم رعایت تشریفات خاصی باید این دسته از عقود را در قرارداد تشریفاتی گنجاند.
  4. یکی از مهم‌ترین شروطی که در قرارداد پیمانکاری باید به آن توجه شود شرط وقوع حوادث قهریه یا فورس ماژور است چون احتمال وقوع حوادثی که انجام قرارداد را با اختلال ایجاد کند بسیار محتمل است. به همین دلیل باید شرایط حکومت فورس ماژور در نمونه قرارداد پیمانکاری به‌درستی تبیین شود.
  5. جدول زمان‌بندی، گزارش پیشرفت کار و مشخصات فنی قراردادی از مهم‌ترین پیوسته‌ای قرارداد پیمانکاری است که در هنگام تنظیم قرارداد باید به‌صورت دقیق آماده شود و همراه با امضای قرارداد امضا گردد.
  6. در خصوص نحوه حق بیمه‌های پرداختی نیز باید در قرارداد به‌صورت دقیق اظهارنظر شود، بنابراین پس از توافق طرفین این موضوع را در قرارداد خود به‌دقت تبیین کنید.

چگونه نمونه قرارداد پیمانکاری را دریافت کنیم؟

نمونه قرارداد پیمانکاری | ثبت‌یار
نمونه قرارداد پیمانکاری

یکی از مهم‌ترین خدماتی که ثبت‌یار برای شما فراهم کرده است تهیه پکیج‌های قراردادی است. یکی از پرکاربردترین‌های قراردادی همان‌طور که بیان شد قرارداد پیمانکاری است که ثبت‌یار در پکیج قرارداد پیمانکاری خود علاوه بر در اختیار گذاشتن نمونه قرارداد پیمانکاری دو فایل دیگر نیز به شما ارائه می‌دهد که عبارت است از کاربرد قرارداد و دستورالعمل تکمیل قرارداد. به عبارت بهتر شما می‌توانید با تماس با مجموعه ثبت‌یار اقدام به تهیه پکیج قرارداد پیمانکاری نمایید و علاوه بر دریافت نمونه قرارداد با استفاده از دستورالعمل تکمیل قرارداد خود را نیز به‌راحتی کامل نمایید.

توجه داشته باشید که پکیج قرارداد پیمانکاری تنهای یک نمونه از نمونه‌های قراردادی ثبت‌یار است و شما می‌توانید برای آشنایی با انواع این پکیج‌ها به مطلب تنظیم قرارداد با ثبت یار در سریع‌ترین زمان ممکن مراجعه نمایید.


سخن آخر

همان‌طور در ابتدای مطلب بیان شد یکی از پرکاربردترین قرارداد‌های دنیای کسب‌وکار قرارداد پیمانکاری است که ما در این مطلب تمام تلاش خود را کردیم که شما را با نمونه قرارداد پیمانکاری و روش تهیه آن آشنا کنیم؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که تهیه نمونه قراردادی تنها بخشی از خدمت ثبت یار برای متقاضیان این نوع از قرارداد است که می‌توانند با  تماس باثبت‌یار آن را دریافت کنند، اما این تنها خدمت ثبت‌یار برای تنظیم قرارداد تولید محتوا نیست و شما می‌توانید صفر تا صد تنظیم قرارداد خود را برای سهولت کار به کارشناسان قراردادی ثبت‌یار بسپارید. کافی است با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *