مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


نمونه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

نمونه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

مطابق قانون تجارت، تمامی شرکت‌های تجاری توسط هیئتی به نام هیئت مدیران اداره می‌شوند. هیئت مدیران شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند با حداقل ۲ نفر به ثبت برسد. این هیئت مکلف است در زمانی که در اساسنامه مشخص شده، مجامع عمومی را برای انجام تغییرات یا تصویب صورت مالی شرکت دعوت کند. علاوه بر این، بعضی از تصمیمات و تغییرات شرکت لزوما باید در هیئت مدیره شرکت به تصویب برسد. برای انجام این تغییرات، قبل از هر گونه اقدامی، باید صورتجلسه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود تنظیم شود. در این مطلب علاوه بر آشنایی شما با نحوه تنظیم نمونه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود، نمونه رایگانی از این صورتجلسه را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.


صورتجلسه چیست؟

صورتجلسه به نوشته‌ای گفته می‌شود که دربردارنده تصمیمات و مذاکرات جلسه‌های رسمی‌ست. هنگامی‌که افراد قصد داشته باشند تا اموری را بین خود به صورت مکتوب تنظیم نمایند معمولا از صورتجلسه استفاده می‌کنند. صورتجلسه علاوه بر داشتن تاریخ، باید به امضای همه‌ی اشخاصی که در آن جلسه شرکت داشته‌اند، برسد. شما می‌توانید برای آشنایی با انواع صورتجسات به مطلب «صفر تا صد صورتجلسه و انواع آن» در مجله ثبت‌یار مراجعه نمائید.

تنظیم صورتجلسه معمولا مختص جلسه‌های رسمی است.


تنظیم صورتجلسه در شرکت‌های تجاری

شرکت‌های تجاری بعد از تاسیس، معمولا احتیاج به انجام تغییراتی دارند که این تغییرات مطابق ماده ۲۰۰ قانون تجارت، باید در قالب تنظیم صورتجلسه صورت بگیرد.
تنظیم صورتجلسه بسته به نوع شرکت و نوع تغییری که قصد دارید در شرکت انجام دهید، متفاوت است. برای مثال نمونه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود متفاوت از نمونه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت سهامی خاص است.


انواع صورتجلسه

  • صورتجلسه هیئت مدیره
  • صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده
  • صورتجلسه مجمع عمومی عادی
  • صورتجلسه مجمع عمومی موسس
  • صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده

اشتباهات متداول
به خاطر داشته باشید که «افراد محجور» نمی‌توانند به عنوان عضو هیئت مدیره، صورتجلسه را امضا کنند. ولی آنان نیز نمی‌تواند به ولایت از افراد محجور صورتجلسه را امضا کند. (اشخاصی که سن آن‌‌ها کمتر از ۱۸ سال باشد، محجور محسوب می‌شوند.)


موارد صلاحیت هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

  • هر‌گاه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود، بخواهد بخشی از اختیارات شرکت را به مدیرعامل واگذار کند.
  • هر زمانی که شرکا تصمیم بگیرند آدرس شرکت را تغییر دهند.
  • افزایش سرمایه شرکت مطابق شرایطی می‌تواند در اختیار هیئت مدیره قرار بگیرد.
  • هرگاه شرکت بخواهد دارندگان حق امضا شرکت را مشخص کند.
  • تعیین سمت اشخاص هیئت مدیره نیز در صلاحیت هیئت مدیره شرکت است.

نحوه تشکیل و رسمیت جلسات هیئت مدیره

مطابق ماده ۱۱۱۸ لایحه اصلاحی قانون تجارت، هیئت مدیره شرکت دارای تمامی اختیارات لازم برای اداره شرکت است مگر مواردی‌که در صلاحیت مجامع عمومی قرار دارد.

توصیه ثبت‌یاری
به خاطر داشته باشید که شخص حقوقی نمی‌تواند به عنوان رئیس یا نایب رئیس هیئت مدیره انتخاب شود، اما نماینده شخص حقوقی می‌تواند به عنوان رئیس با نایب رئیس هیئت مدیره انتخاب شود.

برای تشکیل جلسات هیئت مدیره، حضور بیش از نصف اعضا هیئت مدیره ضروری است. حد نصاب تصمیم گیری در این هیئت، اکثریت آرا حاضر در جلسات هیئت مدیره است. برای مثال اگر ۱۰ نفر در جلسه حاضر باشند، حداقل ۶ نفر باید موافق باشند تا تصمیم مورد نظر، تصویب شود. در اینجا یادآور می‌شویم که اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند اکثریت بیشتری را برای تصمیم گیری تعیین کند.


تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره در ثبت‌یار

در این مطلب سعی نمودیم تمامی اطلاعات لازم در خصوص تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود را در اختیار شما قرار دهیم. اکنون لازم است یادآور شویم که ثبت‌یار با ارائه خدمتی جدید، دشواری‌ تنظیم صورتجلسه را کاهش داده است. شما متقاضیان تنظیم صورتجلسه می‌توانید با مراجعه به سایت ثبت‌یار به نشانی «sabtyar.com»، اطلاعات شرکت و تغییر مورد نظر خود را وارد نمائید؛ سایت ثبت‌یار با توجه به اطلاعات وارد شده، صورتجلسه مورد نظر شما را به صورت رایگان تنظیم نموده و در اختیار شما قرار می‌دهد.

انجام تغییرات در ثبت‌یار در حداقل زمان ممکن و با هزینه‌‌ای مناسب انجام می‌شود. به خاطر داشته باشید که کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به پرسش‌های شما هستند؛ شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ثبت‌یار تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (6)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *