فهرست عناوین

تاکنون درباره افرادی صحبت کردیم که برای انجام واردات و صادارت، ناگزیر از دریافت کارت بازرگانی هستند. اما آیا این الزام فقط مختص افراد حقیقی است؟ به عبارت دیگر آیا شرکت‌های تجاری برای انجام صادرات و واردات نیازی به دریافت مجوز ندارند؟ در این مطلب می‌خواهیم درباره دریافت کارت بازرگانی برای شرکت صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.


چگونگی دریافت کارت بازرگانی شرکت‌های تجاری

علاوه بر اشخاص حقیقی، شرکت‌‌های تجاری نیز برای انجام صادارت و واردات، باید کارت بازرگانی دریافت کنند. یعنی، الزام به دریافت کارت بازرگانی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی‌ست. شرکت‌‌های تجاری برای اخذ کارت بازرگانی باید دفاتر خود را پلمپ کرده باشد. پلمپ دفاتر قانونی در سر موعد این امکان را فراهم می‌کند که بتونید با خیالی آسوده کارت بازرگانی خود را دریافت کنید.


مدارک شرکت‌های تجاری برای دریافت کارت بازرگانی

 • مدارک هویتی مدیرعامل شرکت (شناسنامه و کارت ملی)
 • مدارک هویتی هیات مدیره شرکت (شنانامه و کارت ملی)
 • اصل یا (رونوشت تصدیق شده با اصل) گواهی عدم سوءپیشینه
 • اصل پلمپ دفاتر مربوط به سال جاری
 • کد اقتصادی شرکت
 • تصویر یا رونوشت یک برگ چک به نام شرکت (برای تائید گردش حساب شرکت)
 •  سند مالیکیت یا اجاره نامه رسمی به عنوان محل فعالیت شرکت
 • کارت پایان خدمت برای مدیرعامل

اشتباهات متداول

اگر موضوع فعالیت شرکت، تولیدی باشد، ارائه جواز تاسیس یا پروانه بهره‌برداری برای دریافت کارت بازرگانی الزامی است.
فواید دریافت کارت بازرگانی برای شرکت

دریافت کارت بازرگانی برای شرکت، می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد:

 • شرکت‌‌‌ها به نسبت اشخاص حقیقی، از اعتبار بیشتری در عرصه تجارت برخوردارند. به همین دلیل با دریافت کارت بازرگانی برای شرکت خود، می‌توانید با قدرت در زمینه صادارت و واردات قدم بر دارید.
 • علاوه بر انجام صادرات و واردات، اخذ کارت بازرگانی برای شرکت سبب گسترش فعالیت و شناخته شدن هر چه بیشتر آن در عرصه‌‌های بین‌المللی می‌شود.
 • از دیگر فواید کارت بازرگانی برای شرکت، امکان ثبت برند لاتین است. همان‌طور که می‌دانید برای ثبت برند لاتین، باید مجوزی مانند کارت بازرگانی یا کارت عضویت داشته باشید. بنابراین با دریافت این کارت می‌توانید برند تجاری شرکت را به صورت لاتین به ثبت برسانید.
 • کارت بازرگانی شرکت، امکان شرکت در مناقصات و مزایده‌ها برای شرکت فراهم می‌شود. این کار به نوعی تسهیل کننده دریافت وام‌ها و اعتبارات برای شرکت است.
 • یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید محصولات و خدمات خود را به‌وسیله آن عرضه نمایید، شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی است. کارت بازرگانی یکی از امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی، خارجی و بین المللی‌ست.

هزینه ثبت کارت بازرگانی در مجموعه ثبت‌یار

کارت بازرگانی به عنوان یک مجوز چند منظوره در گسترش کسب و کارهای تجاری اهمیت زیادی دارد. ثبت‌یار برای تسهیل دریافت کارت بازرگانی برای شرکت شما و شفافیت بیشتر، لیست هزینه‌های اخذ کارت بازرگانی را قرار داده است. برای اطلاع از هزینه کارت بازرگانی، می‌توانید به مطلب هزینه ثبت کارت بازرگانی در مجله ثبت‌یار مراجعه نمایید.


ثبت کارت بازرگانی شرکت‌‌های تجاری در ثبت‌یار

مجموعه ثبت‌یار در راستای ارائه خدمات ثبتی و قراردادی، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه، کارت بازرگانی شرکت شما را دریافت کند. بنابراین اگر شما شرکت دارید، می‌توانید با دریافت کارت بازرگانی، فعالیت خود را در زمینه صادرات و واردات شروع کنید. برای ارتباط با کارشناسان ما همین حالا می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:

۰۲۱ – ۷۴۳۱۸۷۰۰
چه شرکت‌هایی به کارت بازرگانی نیاز دارند؟

شرکت‌های تجاری که در زمینه واردات و صادرات فعالیت می‌کنند، همچنین شرکت‌های تولیدی که می‌خواهند کالاهای خود را صادر کنند علاوه بر دریافت مجوزها، باید کارت بازرگانی اخذ کنند.

آیا هزینه دریافت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی متفاوت است؟

خیر، افراد حقیقی و شرکت‌ها برای دریافت کارت بازرگانی هزینه یکسان پرداخت می‌کنند.

کارت بازرگانی شرکت به نام چه کسی صادر می‌شود؟

کارت بازرگانی حقوقی به نام مدیرعامل شرکت به عنوان نماینده صادر می‌شود و روی کارت نیز نام شرکت درج می‌شود.