مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی

ثبت شرکت

هزینه دریافت جواز تاسیس

هزینه دریافت جواز تاسیس

ورود به هر کسب و کاری، ملزومات و قواعدی دارد که انجام فعالیت شما را ساده‌تر کند. این قواعد نسبت به نوع کسب و کار شما متفاوت هستند، اگر می‌خواهید فعالیت خود را در زمینه کسب و کار‌های تولیدی و صنعتی شروع کنید نیاز به اخذ مجوز‌های مربوطه دارید که علاوه بر اینکه چهره قانونی به فعالیت شما می‌بخشد بلکه مزایای زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در این مطلب قصد داریم به معرفی این جواز و نحوه دریافت آن بپردازیم. به علاوه هزینه‌ اخذ جواز تاسیس را در اختیار شما قرار دهیم.


جواز تاسیس چیست و چه کاربردی دارد؟

شروع فعالیت‌های تولیدی و صنعتی به صورت قانونی با کسب مجوزی به عنوان جواز تاسیس امکان‌پذیر است. با دریافت این جواز، امکان فعالیت در شهرک‌های صنعتی و مناطق مجاز نسبت به موضوع فعالیت درج شده در جواز وجود دارد. جواز تاسیس برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود ولی محدود به این نوع از فعالیت‌ها نیست و نهادهایی دیگری از جمله سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت کشور در حوزه NGO ها و احزاب، وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی، وزارت کار و تعاون در حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی اقدام به صدور جواز تاسیس می‌کنند.


مزایای دریافت جواز تاسیس

بسیاری از شرایط قانونی به ویژه در کسب و کارها علاوه بر سامان دادن به دسته‌بندی‌های مختلف شغلی، مزایایی برای کسب و کارها دارد. جواز تاسیس نیز از جمله این شرایط قانونی‌ست که مزیت‌های زیادی برای فعالیت تولیدی و صنعتی شما دارد. موارد زیر برخی از مزایای اخذ جواز تاسیس به‌شمار می‌رود:

  • تخصیص یافتن زمین در یکی از شهرک‌های صنعتی
  • دریافت تسهیلات دولتی با بازپرداخت بلند مدت
  • معافیت‌های مالیاتی پس از بهره‌برداری از محصول
  • ثبت علامت تجاری
  • امکان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی

نحوه اخذ جواز تاسیس

دریافت هر گونه مجوز دارای شرایطی‌ست که با داشتن آن شرایط می‌توانید، درخواست خود را ارائه دهید. شرایط قانونی که برای اخذ جواز تاسیس در نظر گرفته شده است، عبارت‌اند از:

  • تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
  • حداقل سن ۱۸ سال تمام
  • دارا بودن برگه پایان خدمت یا معافیت (ویژه‌ی آقایان)
  • ارائه گواهی سوءسابقه و عدم اعتیاد
  • اخذ مجوز از شهرداری و وزارت دارایی و تائید صلاحیت شخصی و مکانی از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی می‌باشد

اخذ جواز تاسیس مانند سایر امور اداری، فرآیندی زمان‌بر و پیچیده‌ای دارد اما این عامل نباید شما را برای شروع کسب و کارتان دلسرد کند، چرا که ثبت‌یار اخذ جواز تاسیس مرتبط با فعالیت شما را در کوتاه‌ترین زمان امکان‌پذیر کرده است. برای اخذ جواز تاسیس می‌توانید با کارشناسان ثبت‌یار تماس بگیرید تا علاوه بر مشاوره رایگان، مراحل اخذ جواز شما به صورت آنلاین انجام شود.


هزینه اخذ جواز تاسیس

دریافت جواز تاسیس
هزینه دریافت جواز تاسیس۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

یکی از مسائلی که همیشه ذهن ما رو مشغول می‌کند، این است که برای شروع فعالیت و کسب و کار خود چه میزان باید هزینه کنیم و استفاده از چه روش‌هایی این هزینه‌ها را برای ما کاهش می‌دهد. ثبت‌یار در کنار ارائه خدمات ثبتی به فکر دغدغه‌های ذهنی شما نیز هست. به همین جهت با شفافیت در قیمت‌ها سعی دارد خیال شما را از این بابت راحت کند. در جدول زیر هزینه‌ اخذ جواز تاسیس برای شما ذکر شده است.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

3.67/5 (3)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *