مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی

ثبت شرکت

تمدید کارت بازرگانی در تهران

تمدید کارت بازرگانی در تهران

اشخاص حقیقی و حقوقی با انجام فعالیت‌های تجاری به دنبال کسب سود هستند، از این‌رو استفاده از هر نوع ابزاری که بتواند سود بیشتری را نصیب اشخاص کند، اهمیت ویژه‌ای دارد .یکی از این ابزارها واردات و صادرات است که علاوه بر بازار داخلی موجب به دست آوردن بازار بین‌المللی نیز می‌شود. شرط اولیه برای انجام این کار، داشتن مجوز یا همان کارت بازرگانی‌ست که از سوی اتاق بازرگانی صادر می‌شود. این کارت برای مدت محدودی‌ست و برای تمدید کارت بازرگانی در تهران باید از طریق همین مرجع اقدام نمایید.


کارت بازرگانی چه کاربردی دارد؟

مهم‌ترین کاربرد کارت بازرگانی در زمینه واردات و صادرات است اما منحصر به آن نمی‌شود. به عبارت بهتر درست است که برای ورود به فعالیت‌های وارداتی و صادراتی وجود کارت بازرگانی الزامی‌ست اما سایر کاربردهای کارت بازگانی از جمله ثبت برند موجب می‌شود که بتوانید از این طریق کسب و کار خود را گسترش دهید.

به‌طور کلی افرادی که به صورت بین‌المللی به فعالیت تجاری مشغول هستند، علاوه بر اینکه از سوی اتاق بازرگانی باید مجوز دریافت نمایند بلکه برای گسترش کسب و کار خود لازم است از سایر ابزارها از جمله شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، خارجی و تسهیل صدور ویزای تجاری استفاده نمایند.


شرایط دریافت کارت بازرگانی

در صورتی‌که بخواهید نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام نماید، ابتدا باید اطمینان داشته باشید که شرایط لازم برای اخذ کارت بازرگانی را دارا هستید. این شرایط طبق قانون عبارت‌اند از:

  • داشتن حداقل ۲۳ سال تمام
  • نداشتن اشتغال تمام وقت و رابطه استخدامی با وزارت‌خانه‌ها و شرکت‌های دولتی و قوای سه‌گانه
  • عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب
  • نداشتن محکومیت کیفری و سوء پیشینه
  • وجود پروانه کار یا اقامت معتبر برای اتباع بیگانه

 توصیه‌ی ثبت‌یاری:
هر نفر امکان دریافت صرفا یک کارت بازرگانی دارد.استعلام کارت بازرگانی

استفاده از کارت بازرگانی، مستلزم وجود اعتبار و مهلت زمانی است. چرا در صورت انقضای مدت کارت بازرگانی، فعالیت شما غیرقانونی به‌شمار می‌رود. برای از بین بردن این دغدغه می‌توانید از اعتبار کارت خود آگاهی پیدا کنید.

به همین منظور با مراجعه به سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند، از اعتبار کارت بازرگانی خود استعلام بگیرید.


تمدید کارت بازرگانی در تهران

کارت بازرگانی برای مدت محدودی صادر می‌شود. این مدت از یک تا پنج سال متغیر است و دارنده در این مدت، می‌تواند به صادرات و واردات طبق ضوابط قانونی بپردازد. با انقضای مدت، هر گونه فعالیت در این زمینه غیرقانونی به‌شمار می‌رود و برای انجام مجدد لازم است، دارنده کارت نسبت به تمدید کارت بازرگانی اقدام نماید.

مرجع تمدید بازرگانی همان مرجع صدور یعنی اتاق بازرگانی تهران است که با ارائه درخواست و مدارک صورت می‌گیرد. برای تمدید لازم است به سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید. با وجود الکترونیکی شدن درخواست تمدید کارت بازرگانی، وجود فرآیند اداری و پیچیده می‌تواند ثبت درخواست شما را با مشکل مواجه نماید. کارشناسان ثبت‌یار با تجربه و تخصص کافی، امکان اخذ و تمدید کارت بازرگانی شما را فراهم می‌نمایند.ابطال کارت بازرگانی

با وجود اینکه کارت بازرگانی برای مدت محدود و مشخصی صادر می‌شود، ممکن است، دارنده پیش از انقضای مدت، نخواهد واردات و صادرات را ادامه دهد یا شرایط قانونی برای استفاده از کارت را از دست بدهد. در این صورت امکان ابطال کارت بازرگانی وجود دارد. در واقع ابطال به دو صورت اختیاری و اجباری انجام می‌شود.

ابطال اختیاری

در صورتی‌که دارنده کارت بازرگانی پیش از انقضای مدت کارت به هر دلیل اعم از توقف فعالیت واردات و صادرات و…، نخواهد از کارت خود استفاده نماید، می‌تواند درخواست ابطال کارت بازرگانی را از مرجع صادرکننده بنماید.

ابطال اجباری

فعالیت‌های تجاری از جمله اموری‌ست که رابطه نزدیکی با فساد و قاچاق دارد. به عبارت بهتر یکی از دلایل صدور کارت بازرگانی جلوگیری از امر قاچاق و سامان دادن به واردات و صادرات است. به همین دلیل است که قانون‌گذار برای قشر حساس‌تر یعنی مرزنشینان، کارت بازرگانی پیش‌بینی نموده تا از این طریق بتواند از قاچاق کالا در این مناطق جلوگیری نماید. برای آشنایی بیشتر می‌توانید به مطلب «شرایط دریافت کارت بازرگانی مرزنشینان» مراجعه نمایید.

در صورتی‌که دارنده کارت بازرگانی اقدام به قاچاق نماید یا شرایط کارت بازرگانی از دست بدهد. اتاق بازرگانی اقدام به ابطال کارت بازرگانی می‌نماید.


هزینه تمدید کارت بازرگانی

دریافت انواع مجوز‌ها و سایر امور اداری علاوه بر طی فرآیند قانونی، مستلزم پرداخت هزینه است. برای اطلاع از هزینه‌های اخذ کارت بازرگانی، ثبت‌یار با ارائه جدول هزینه‌ها به صورت شفاف، کار را برای شما آسان کرده است. به همین منظور می‌توانید به مطلب «هزینه ثبت کارت بازرگانی در ثبت‌یار چقدر است» مراجعه نمایید.


تمدید کارت بازرگانی با ثبت‌یار

کارت بازرگانی به عنوان اصلی‌ترین مجوزی که در واردات و صادرات مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاثیر زیادی در رشد اقتصادی و کاهش قاچاق دارد. از این‌رو، در صورتی‌که به امور بازرگانی اشتغال دارید، این کارت یکی از ابزارهای شما به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که کارت بازرگانی برای مدت محدودی صادر می‌شود، در نتیجه تمدید آن برای ادامه فعالیت ضروری‌ست. ثبت‌یار راه دریافت و تمدید کارت بازرگانی در تهران را برای شما در کوتاه‌ترین زمان امکان‌پذیر کرده است.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (2)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *