مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


تنظیم قرارداد مشاوره برای شما چه فوایدی دارد؟

تنظیم قرارداد مشاوره برای شما چه فوایدی دارد؟

با تخصصی شدن کارها در جامعه امروز هر فردی تنها در رشته خود دارای تخصص کافی است و تبحر داشتن در تمامی امور امری است که کمتر می‌شود به آن دست یافت. به همین منظور شما برای انجام کارهای مختلف ممکن است به افراد با تخصص‌های دیگر احتیاج پیدا کنید. گاهی رفع این نیاز از طریق انعقاد قرارداد مشارکت است گاهی استخدام فردی به‌عنوان کارمند و … یکی از مهم‌ترین روش‌های رفع این نیاز استفاده از مشاور است. مشاور درواقع فردی است که با داشتن تجربه کاری کافی و تحصیلات مرتبط به شما کمک می‌کند که امور خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید. مشاور می‌تواند در زمینه‌های مختلف ازجمله مالی، حقوقی، سرمایه‌گذاری و … به شما کمک کند. برای استفاده از خدمات مشاوره شما باید پس از انتخاب مشاور و کسب تفاهم اقدام به تنظیم قرارداد مشاوره نمایید.

تیم قراردادی ثبت‌یار این افتخار را دارد که با تنظیم قرارداد متناسب با خواست و نیاز شما اقدام نماید. برای آشنایی بهتر با قرارداد مشاوره و نحوه تنظیم آن این مطلب را دنبال کنید.


مشاور کیست؟

همه ما غالبا مسائلی روبه‌رو می‌شویم که به دلیل محدود بودن تجربه و دانشمان نیاز به همفکری و مشاوره با دیگران داریم. در این راستا می‌توان مشاور را فرد متخصصی از نظر علمی و تجربه دانست که در زمینه‌ای که شما تبحر و تخصص ندارید به شما کمک می‌کند تا به درک بهتری از موضوع دست یابید و بتوانید موضوع موردنظر خود را حل نمایید. با استفاده از نظر مشاور کارایی کار شما افزایش می‌یابد.


قرارداد مشاوره

قرارداد مشاوره قراردادی است که بین مشاور و متقاضی یا طرف دوم که می‌تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد منعقد می‌گردد و در آن مشاور در قبال دریافت مبلغی و در مدت زمانی تعیین‌شده به ارائه مشاوره به طرف مقابل می‌پردازد. موضوع عقد مشاوره طیف گسترده‌ای از موضوعات را در برمی‌گیرد. از جمله موضوعات می‌توان به سرمایه‌گذاری، مالی یا حقوقی اشاره کرد.


ارکان قراردادی قرارداد مشاوره

برای تنظیم و نوشتن قرارداد شما باید در ابتدا با مفهوم قرارداد و مفاهیم مشابه آن باشید بدین منظور می‌توانید به مطلب تنظیم قرارداد کتبی مراجعه نمایید. بعد از آشنایی با این مفاهیم ارکان اختصاصی قرارداد مشاوره عبارت است از:

  1. طرفین قرارداد: در قرارداد مشاوره ما با دو طرف به‌عنوان کارفرما و مشاور روبه هستیم. باید تمام مشخصات طرفین قرارداد به‌صورت دقیق و بر اساس اسناد هویتی طرفین در متن قرارداد درج گردد. هم‌چنین لازم است شما قبل از انعقاد قرارداد اصالت اسناد هویتی به‌ویژه در مواردی که قرارداد به نمایندگی بیا وکالت منعقد می‌شود را بررسی کنید.
  2. مدت قرارداد: مشاور باید در بازه زمانی تعریف شده اقدام به ارائه مشاوره به کارفرما نماید. این مدت باید در قرارداد ذکر گردد. در صورت نیاز می‌توان این مدت را تمدید کرد.
  3. مبلغ قرارداد: در قرارداد مشاوره باید مبلغ مقطوع قرارداد مشخص و سپس در مورد نحوه پرداخت تصمیم‌گیری شود.
  4. تعهدات قراردادی: با مشخص شدن هدف و موضوع قرارداد تعهدات هر یک از طرفین قرارداد مشخص می‌گردد. تمام انتظارات و توقعات طرفین در قالب ماده تعهدات قراردادی باید درج گردد.
  5. محرمانه بودن اطلاعات: کارفرما برای استفاده از اطلاعات مشاور باید ابتدا اطلاعاتی را در اختیار مشاور قرار دهد. بدون داشتن اطلاعات اولیه مشاور از انجام وظیفه خود باز می‌ماند. در قبال دریافت این اطلاعات مشاور باید تعهد نماید که اطلاعات محرمانه باقی می‌ماند.

این موارد مهم‌ترین ارکان تنظیم قرارداد مشاوره است که در اینجا به‌صورت مختصر به آن پرداختیم. شما می‌توانید در صورت نیاز به تهیه پکیج‌های قراردادی به مطلب تنظیم قرارداد در ثبت یار در سریع‌ترین زمان ممکن مراجعه نمایید یا با کارشناسان قراردادی ثبت‌یار تماس بگیرید.


نکات تنظیم قرارداد

در تنظیم قرارداد مشاوره به موارد زیر توجه داشته باشید:

  1. مشاور در قبال کاری که انجام می‌دهد، مزد دریافت می‌کند. در حالتی که مشاور تخت پوشش قانون و مقررات استخدامی دیگر نباشد تحت پوشش قانون کار قرار می‌گیرد و به نسبت از پاداش و بیمه برخوردار می‌گردد.
  2. مالیات دریافتی از قرارداد مشاور ده درصد است.
  3. قرارداد مشاوره موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهد به همین دلیل در موضوع قرارداد مشاور حیطه‌ی کاری مشاور باید به‌دقت مشخص شود.
  4. قرارداد مشاوره برای بازه زمانی مشخصی منعقد می‌شود چنان چه بعد از اتمام مدت قرارداد قصد تمدید آن را دارید باید این موضوع به‌صراحت در قرارداد قید شود.
  5. قرارداد مشاوره می‌تواند به‌صورت روزانه، ساعتی، ماهیانه و پروژه منعقد شود.

سخن آخر

یکی از قراردادهای پرکاربرد با توجه به تخصصی شدن امور در دنیای امروز استفاده از قرارداد مشاوره است که در این مطلب ما مهم‌ترین نکات در تنظیم این قرارداد را برای شما بیان کردیم؛ اما تنظیم قرارداد به دلیل تخصصی بودن نیاز به دانش و تجربه دارد که می‌توانید از مشاوران قراردادی ثبت‌یار کمک بگیرید. برای آگاهی از تعرفه‌ها و هزینه‌های قراردادی کافی است به مطلب هزینه‌های تنظیم قرارداد مراجعه و یا با شماره تماس پشتیبانی تماس بگیرید.


شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

هنوز امتیازی به این مطلب داده نشده و شما می توانید اولین نفری باشید که این مطلب را ارزیابی می کند

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *