مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


آشنایی با قوانین اجاره بیلبورد تبلیغاتی به همراه نمونه قرارداد

آشنایی با قوانین اجاره بیلبورد تبلیغاتی به همراه نمونه قرارداد

در دنیای تجاری امروز، رقابت حرف اول را می زند. برای پیروزی در این رقابت، راه‌های گوناگونی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین این راه‌ها، استفاده از تبلیغات است. تبلیغات به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود. از پخش تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون و رادیو وتبلیغات در شبکه‌های اجتماعی گرفته تا بیلبوردهایی که در سطح شهر و در گوشه و کنار خیابان مشاهده می‌کنید. شاید به فکر شما نیز خطور کرده باشد که برای بهره‌برداری از این بیلبوردها چه کار باید کرد؟ اولین اقدام برای استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر، تنظیم قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی با صاحبان بیلبوردها است.


بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

قبل از تعریف قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی، بهتر است بدانیم منظور از بیلبورد تبلیغاتی چیست؟ چرا که درک این مفهوم، به ما کمک می‌کند تا بدانیم در چه مواردی باید از این قرارداد استفاده کنیم. در یک تعریف ساده می‌توان گفت بیلبورد تبلیغاتی محلی برای درج آگهی و اعلانات است. این بیلبوردها شامل انواع مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به بیلبوردهای خیابانی و تابلوهای سر در مغازه‌ها و …. نام برد.


قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی

در یک تعریف ساده، قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی عبارت است از قراردادی که بین شرکت یا شخص حقیقی صاحب بیلبورد، با دارنده کالا یا خدمتی که درصدد معرفی و تبلیغ محصول خود است، برای مدت معلوم و در ازای پرداخت مبلغ معینی منعقد می‌شود.


بندهای قرارداد اجاره بیلبورد

در تنظیم قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی ، باید موارد زیر را درج نمایید. توجه داشته باشید که ذکر برخی از موارد قراردادی از جمله تعهدات، کاملا به توافق طرفین بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است برای شخصی سازی قرارداد، تنظیم قرارداد خود را به کارشناسان قراردادی بسپارید تا از این طریق بتوانید با خیال آسوده از پیاده سازی قرارداد خود لذت ببرید.


دو طرف در قرارداد

در این قسمت از قرارداد، اطلاعات هویتی طرفین قرارداد، مانند سایر قراردادها باید درج گردد. تنها تفاوت این بند در این است که قبل از اقدام به انعقاد قرارداد، باید مجوزهای لازم برای تبلیغات را اخذ کرد.

موضوع اصلی قرارداد

در موضوع قرارداد باید محل بهره‌برداری، تعداد تابلو و ابعاد آن به دقت مشخص گردد.

مدت مشخص شده در قرارداد

مدت در قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی اهمیت فوق العاده‌ای دارد. چرا که روی سایر ابعاد قرارداد نیز تاثیر گذار است. بنابراین در تعیین مدت قرارداد دقت داشته باشید.

تضامین قراردادی

یکی از موادی که باید برای تضمین انجام تعهدات طرفین، پیش‌بینی گردد؛ تضامین قراردادی است. برای مثال یکی از تعهدات تبلیغات گیرنده این است که بعد از مدت قرارداد، نسبت به جمع‌آوری تبلیغات اقدام نماید. به منظور صحت و درستی انجام این کار، از وی تضمین گرفته می‌شود.

تعهدات دو طرف

طرفین قرارداد پس از مذاکره با یکدیگر تعهداتی را قبول می‌کنند که باید در قرارداد به دقت مشخص شود.

حل و فصل اختلاف

طرفین قراداد ممکن است در طول اجرای قرارداد دچار اختلاف شوند. برای حل این مشکل باید در زمان انعقاد قرارداد در خصوص مرجع صالح برای حل و فصل اختلاف تصمیم گیری کرده باشند.

ما در این قسمت مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده قرارداد اجاره بیلبورد را بیان کردیم شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب تنظیم قرارداد کتبی مراجعه نمایید.


نکته‌های تنظیم قرارداد اجاره بیلبورد

در تنظیم قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی، به مدت زمان نمایش توجه داشته باشید چرا که این مدت، در مبلغ قرارداد موثر است.

در موضوع قرارداد تعداد بیلبوردهای مورد نظر خود را با دقت تمام انتخاب نمایید.

ماده‌ای در قرارداد در خصوص « اختلالات عملکرد بیلبورد » بگنجانید. برای مثال در صورتی که بیلبورد به نور پردازی احتیاج دارد و نور قطع شود، باید ضمانت اجرای مناسب برای آن پیش‌بینی کرد. هم چنین باید در خصوص افزوده شدن مدت به قرارداد نیز پیش‌بینی‌هایی صورت گیرد.


دریافت قرارداد اجاره بیلبورد با ثبت‌یار

همان‌طور که در این مطلب بیان شد، شما برای معرفی محصول و خدمات  خود می‌توانید از بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر استفاده نمایید. برای شروع استفاده، پس از مذاکره باید اقدام به تنظیم قرارداد اجراه بیلبورد تبلیغاتی نمایید تا توافقات خود را مکتوب کرده و از بروز اختلاف جلوگیری نمایید. ما در این مطلب، مهم‌ترین مواد و نکات این قرارداد را بیان کردیم. شما می‌توانید برای تنظیم قرارداد و اطلاع از هزینه تنظیم قرارداد، با واحد پشتیبانی ثبت‌یار، سپس دپارتمان قرارداد تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس واحد پشتیبانی :
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی چه کاربردی دارد؟

به منظور بهره‌برداری از بیلبوردهایی که در سطح شهر می‌بینیم، سردر بسیاری مغازه‌ها، و در مفهوم گسترده‌تر، هرگونه فضای تبلیغاتی، اولین قدم، انعقاد قرارداد و مکتوب کردن توافقات است.

قرارداد اجاره بیلبورد چه قیمتی دارد؟

– نسخه موجود در بانک قراردادهای تخصصی ثبت‌یار: ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ ریال
– تنظیم اختصاصی قرارداد اجاره بیلبورد مد نظر شما: ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال

تفاوت نمونه قرارداد آماده و تنظیم اختصاصی قرارداد در چیست؟

نمونه قراردادهای آماده موجود در بانک قراردادهای تخصصی ثبت‌یار، سریع و در لحظه در دسترس شما خواهند بود و با کمترین دانش حقوقی می‎‌توان جاهای خالی آن را تکمیل نموده و در مواقع لازم استفاده نمود. اما قراردادهایی که تنظیم اختصاصی می‌شوند، حداکثر تا ۲ روز، مختص شرایط کاری شما تنظیم شده و تا ۱۰ روز، دارای پشتیبانی خواهند بود. در این صورت اگر در انعقاد قرارداد با طرف مقابل به مشکل خوردید، تا ۱۰ روز کاری می‌توانید درخواست تغییرات آن را صادر نموده تا به قرارداد نهایی و مطلوب خود برسید.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (2)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *