مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


نمونه صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود

نمونه صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود

تمامی انسان‌ها‌ همواره به دنبال این بوده‌اند تا کارهای خود را به صورت گروهی و از طریق مشورت با دیگران انجام دهند. انجام کارها به صورت گروهی به ما کمک می‌کند تا از دانش و تخصص سایر افراد برای رسیدن به موفقیت و پیروزی استفاده کنیم. انجام هر کار گروهی، مستلزم داشتن یک یا چند مدیر کارآمد و دلسوز است.
مدیران با تعیین اهداف گروه، مشکلات را پیش بینی کرده و در پیدا کردن راه‌حل برای رفع این مشکلات تلاش می‌کنند. شرکت‌های تجاری نیز با هدف انجام کارهای گروهی در مقیاسی بزرگ‌تر تشکیل می‌شوند. این شرکت‌ها برای رسیدن به اهداف خود نیازمند دنبال کردن مسیر مشخصی هستند که، مدیران شرکت آن را تعیین می‌کنند. اما مدیران شرکت‌های تجاری به چه صورتی انتخاب می‌شوند؟ آیا تشریقات خاصی برای انتخاب مدیران پیش‌بینی شده است؟ در این مطلب تصمیم داریم تا شما را با نمونه صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود آشنا کنیم.

تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود

ممکن است بارها اسم صورتجلسه را شنیده باشید. اما تا به حال به مفهوم و کاربرد آن دقت کرده‌اید؟ معمولا در پایان جلسات رسمی در شرکت‌های تجاری، متنی تنظیم می‌شود که نشان دهنده اتفاقات مهم جلسه است.

شرکت‌های تجاری مکلفند در پایان تمامی جلسات مجامع عمومی و هیات مدیره، صورتجلسه تنظیم نمایند. بنابراین انتخاب مدیران شرکت‌ با مسئولیت محدود، به عنوان یکی از اتفاقات مهم در شرکت‌های تجاری، باید در صورتجلسه قید شود.

ضرورت ثبت صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکت‌ها

شما به عنوان مالک شرکت، از همان ابتدای ثبت با عنوان اداره ثبت شرکت‌ها آشنا شده‌اید. این اداره به عنوان مرجع ثبت و تغییرات شرکت‌های تجاری در ایران شناخته می‌شود. تغییر و تحولات مهم شرکت‌های تجاری باید به اطلاع اداره ثبت شرکت‌ها برسد. اما آیا انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود، شامل این تغییرات مهم است؟

مطابق ماده ۱۰۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت، به محض انتخاب یا تغییر مدیران در شرکت‌های تجاری، یک نسخه از صورتجلسه باید برای اداره ثبت شرکت‌ها ارسال گردد.

 نکات کاربردی در نحوه تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود

انتخاب نوع صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود

مهم‌ترین قسمت در تنظیم صورت‌جلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود، تعیین نوع صورت‌جلسه‌ است. یعنی باید تشخیص دهیم که انتخاب یا تغییر مدیران، در صلاحیت کدامیک از مجامع عمومی شرکت قرار دارد.

انتخاب مدیران شرکت، در صلاحیت مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده است. این مجامع، باید در هر زمانی که به علت تمام شدن مدت تصدی مدیران قبلی یا در مواقعی که به علت استعفا یا فوت، احتیاج به تعیین مدیر جدید وجود داشت، توسط هیات مدیره شرکت دعوت شود و مدیران جدید را انتخاب نماید. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با انواع مجامع عمومی شرکت و حدود صلاحیت و وظایف آن‌ها به مطلب (نکات مهم نحوه برگزاری مجمع عمومی شرکت) در مجله ثبت‌یار مراجعه نمایید.

نحوه نوشتن متن صحیح در صورتجلسه:
صورتجلسه مجمع عمومی عادی شرکت ….. برای انتخاب مدیران

قید کردن مشخصات شرکت

گام بعدی در تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود، نوشتن مشخصات شرکت است. اما باید توجه داشته باشید که لازم نیست تمامی مشخصات شرکت را در صورت‌جلسه قید کنید. تنها اطلاعات زیر کافی است.

نام شرکت: …..

نوع شرکت: با مسئولیت محدود

شناسه ملی شرکت: …..

شماره ثبت شرکت: …..

میزان سرمایه ثبت شده شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها: …..

درج مشخصات جلسه

در هنگام تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود، باید تاریخ، روز و ساعت برگزاری جلسه نوشته شود. علاوه بر این موضوع، باید تعداد شرکا حاضر در جلسه نیز قید شود.

نحوه نوشتن متن صحیح در صورتجلسه:
صورتجلسه مجمع عمومی عادی شرکت ….. (با مسئولیت محدود)، ثبت شده به شماره ….. در تاریخ ….. ساعت ….. با حضور (کلیه/ اکثریت) سهام‌داران در محل قانونی شرکت (اگر جلسه در محل دیگری تشکیل شده باشد، آدرس آن محل باید درج شود) تشکیل گردید.

توصیه ثبت‌یاری:
به خاطر داشته باشد، اگر کلیه شرکا در جلسات مجمع حضور نداشته باشند؛ می‌بایست قبل از تنظیم صورت‌جلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود، آگهی دعوت صادر شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره مفهوم آگهی دعوت و نحوه تنظیم آن به مطلب (روش‌های دعوت از مجمع عمومی شرکت) در مجله ثبت‌یار مراجعه نمایید.

عدم اجبار برای تعیین هیات رئیسه!

اگر مجله ثبت‌یار را دنبال کرده باشید، پیش از این مطلب، در مطلبی جداگانه درباره نمونه صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت‌های سهامی صبحت کردیم و دانستیم که انتخاب و معرفی هیات رئیسه به عنوان یکی از قسمت‌های مهم در تنظیم این صورتجلسه به حساب می‌آید. اما آیا معرفی هیات رئیسه در شرکت با مسئولیت محدود همچون شرکت‌های سهامی الزامی‌ست؟

باید توجه داشته باشید که در هنگام تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت با مسئولیت محدود، نباید هیات رئیسه تعیین شود. به عبارت دیگر، برای تشکیل مجامع عمومی در شرکت‌های با مسئولیت محدود، هیات رئیسه تعیین نمی‌شود.

انتخاب دستور جلسه

مهم‌ترین گام در تنظیم نمونه صورت‌جلسه انتخاب مدیران، تعیین دستور جلسه است. به زبان خودمانی، باید در صورتجلسه مشخص شود که در مورد چه موضوعی، بررسی و تصمیم صورت گرفته است. در اینجا، هدف از برگزاری مجمع، انتخاب مدیران جدید است. بنابراین در دستور جلسه باید اسامی مدیران جدید قید شود.

در قانون تجارت، حداقل تعداد شرکا در شرکت‌های با مسئولیت محدود، ۲ نفر تعیین شده است. اما شما می‌توانید در این صورتجلسه، یک یا چند نفر را برای مدیریت شرکت انتخاب نمایید. شما می‌توانید برا ی کسب اطلاعات بیشتر در مورد حداقل تعداد مدیران در شرکت‌های تجاری به مطلب (حداقل تعداد اعضای هیات مدیره برای ثبت شرکت) در مجله ثبت‌یار مراجعه نمایید.

توصیه ثبت‌یاری:
باید توجه داشته باشید که شرکت با مسئولیت محدود، تنها شرکت تجاری‌ست که می‌تواند به صورت شرکت تک مدیره تشکیل شود. برای کسب اطلاعات در این خصوص به مطلب (در مورد شرکت تک مدیره چه می‌دانید؟) در مجله ثبت‌یار مراجعه نمایید.

طریقه نوشتن متن صحیح در صورت‌جلسه:

در خصوص دستور جلسه انتخاب مدیران به شرح ذیل تصمیم‌گیری شد.

اعضای هیئت مدیره عبارتند از: خانم/ آقای ….. به شماره ملی …..، و خانم/ آقای ….. به شماره ….. برای مدت نامحدود یا ….. به سمت اعضا هیات مدیره انتخاب شدند.

توصیه ثبت‌یاری
به خاطر داشته باشید که مدت تصدی مدیران، بسته به نوع شرکت متفاوت است. مدیران شرکت با مسئولیت محدود می‌توانند برای مدت محدود یا نامحدود انتخاب شوند. اما معمولا شرکت‌ها ترجیح می‌دهند برای سهولت کار، مدت تصدی را به صورت نامحدود انتخاب کنند.

اقرارنامه مدیران

یکی از نکات بسیار مهم در تنظیم نمونه صورت‌جلسه انتخاب مدیران، درج اقرارنامه مدیران است. به زبان ساده، مدیران شرکت، پس از انتخاب باید اقرار کنند که از لحاظ قانونی، ممنوعیتی برای مدیریت در شرکت‎های تجاری ندارند.

طریقه نوشتن متن صحیح در صورت‌جلسه:

اعضا هیئت مدیره ضمن قبولی سمت، اقرار می‌نمایند که هیچ‌گونه سوء پیشینه کیفری نداشته و ممنوعیت اصل ۱۴۱ قانون اساسی و مواد ۱۱ و ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت را ندارند.

توصیه ثبت‌یاری:
به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقرارنامه مدیران به مطلب (اقرارنامه مدیران نمونه کامل متن) در مجله ثبت‌یار مراجعه نمایید.

انتخاب و تعیین دارنده حق توکیل

در صورتجلسه باید یک نفر برای گرفتن آگهی تغییرات از اداره ثبت شرکت‌ها مشخص شود. این شخص می‌تواند از بین اعضای هیئت مدیره یا سهام‌داران شرکت انتخاب شود.

طریقه نوشتن متن صحیح در صورت‌جلسه:

به خانم/ آقای ….. (احدی از مدیران)، وکالت داده می‌شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت‌ها، نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق‌الثبت و امضا ذیل دفاتر ثبت اقدام کند.

امضای اعضای هیئت مدیره و شرکا حاضر در جلسه

تمامی اعضای هیات مدیره و شرکا، که در جلسه حضور داشتنه‌اند، باید ذیل صورتجلسه را امضا کنند.

توصیه ثبت‌یاری:
به خاطر داشته باشید که امضا اشخاص حاضر در شرکت باید ذیل تمامی صفحات وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر صورتجلسه ۳ صفحه باشد، باید تمامی صفحات به امضا اعضای هیات مدیره حاضر برسد.

تنظیم ‌صورتجلسه انتخاب مدیران در سامانه ثبت‌یار

مجموعه ثبت‌یار به منظور فراهم کردن راحتی شما مشتریان محترم جهت تنظیم صورتجلسه، سامانه‌ای را طراحی کرده است. این سامانه به شما کمک می‌کند تا با وارد کردن اطلاعات شرکت و نوع تغییرات مورد نظر، صورتجلسه مورد نظر خود را تنها با چند کلیک دریافت نمایید.
شما می‌توانید برای آشنایی با سامانه ثبت‌یار به نشانی Sabtyar.com مراجعه نمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (1)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *