مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


اگر قرارداد نداشتیم، چگونه از کارفرما بابت بیمه شکایت کنیم؟

اگر قرارداد نداشتیم، چگونه از کارفرما بابت بیمه شکایت کنیم؟

برخی ناآگاهی‌ها از قانون، ممکن است، حقوق هر یک از طرفین را تحت تاثیر قرار دهد. متاسفانه یکی از شایع‌ترین اشتباهاتی که در روابط کاری رخ می‌دهد، تنظیم نکردن قرارداد کار است. این امر در نگاه اول شاید فقط به ضرر کارگر باشد در حالی‌که این کارفرما‌ست که با چالش‌های زیادی مواجه می‌شود. با این توصیف مواردی مانند حق بیمه کارگر که در قرارداد کتبی به‌عنوان تعهدات طرفین قید می‌شود، در صورت عدم تنظیم قرارداد کار، چه وضعیتی خواهند داشت؟ در ادامه مطلب، به چگونگی اثبات روابط کاری کارگر و کارفرما در صورت عدم وجود قرارداد و نحوه شکایت از کارفرما بابت بیمه ،خواهیم پرداخت.


آشنایی با قرارداد کار

یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین قالب‌های روابط کاری، قرارداد کار است. در این قرارداد توافقات و تعهدات کارگر و کارفرما، به‌صورت مشخص و مدون، قید و بر اساس قانون کار، تنظیم می‌شود.

اصولا لفظ قرارداد کار در روابط کاری به معنای توافق کتبی در نظر گرفته می‌شود. در حالی‌که قانون کار، هم قرارداد کتبی و هم قرارداد شفاهی را معتبر می‌داند. اما در مورد قرارداد شفاهی، باید توافقات و تعهدات، را ثابت کنید که برای آن راهکارهای قانونی وجود دارد.


حق بیمه کارگر یا کارمند

همه افرادی که تحت حکومت قانون کار، فعالیت می‌کنند، باید از بیمه تامین اجتماعی برخوردار باشند. برای پرداخت بیمه درصدی از آن، از مزد کارگر و بخش دیگر آن توسط خود کارفرما تامین می‌شود و پرداخت آن یک الزام قانونی برای کارفرماست.

طبق ماده٢ قانون تامین اجتماعی، «حق بیمه عبارت است از وجوهی که بر اساس این قانون و برای استفاده از مزایای آن به سازمان پرداخت می‌گردد. کل مبلغ حق بیمه ۳۰ درصد از حقوق است و ۲۳ درصد از آن سهم کارفرما بوده و ۷ درصد باقیمانده نیز سهم کارگر است و هر ساله مبلغ آن مشخص می‌شود.»

توصیه ثبت‌یاری:
اگر در رابطه با اینکه کارفرمای شما، حق بیمه شما را می‌پردازد یا خیر، اطمینان ندارید، با مراجعه به سوابق بیمه تامین اجتماعی ، از این موضوع اطمینان حاصل کنید.


دریافت بیمه معوقه در صورت نبود قرارداد کتبی

یکی از موارد بیمه اجباری، وجود روابط کاری بین کارگر و کارفرماست. وجود این رابطه کاری و تعیین مقدار بیمه، با داشتن قرارداد کار و بر مبنای مزد کارگر تعیین می‌شود. حال اگر قرارداد کتبی بین طرفین وجود نداشته باشد، بیمه کارگر چه وضعیتی خواهد داشت؟ مقدار آن چگونه تعیین می‌شود؟ آیا کارگر می‌تواند نسبت به دریافت بیمه گذشته خود از کارفرما شکایت نماید؟ و در نهایت شکایت از کارفرما بابت بیمه چگونه خواهد بود؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت، در قانون کار، قرارداد هم به‌صورت کتبی و هم به‌صورت شفاهی اعتبار دارد. در نتیجه اگر کارفرما با کارگر قرارداد کار تنظیم نکرده باشد، کارگر می‌تواند با اثبات رابطه کارگری، بیمه معوقه خود را مطالبه کند.

توصیه ثبت‌یاری:
حتی در صورتی ‌که توافق لفظی (چه کتبی و چه شفاهی) وجود نداشته باشد، وجود رابطه کارگری و کارفرمایی به معنای قرارداد ضمنی بین طرفین است. به بیان ساده‌تر، وقتی فردی کاری را برای شخص دیگر انجام می‌دهد، قطعا توافقی بین آن‌ها صورت گرفته است در غیر اینصورت انجام آن‌کار، غیرمنطقی به نظر می‌رسد.


اشتباهات متداول:
طرفین نمی‌توانند حتی با توافق دوجانبه، حقوقی که به موجب قوانین امری برای آن‌ها در نظر گرفته شده را از بین ببرند. برای مثال نمی‌توانند بر عدم پرداخت حق بیمه کارگر توافق کنند و در صورتی‌که چنین توافقی صورت گیرد، هیچ‌گونه اعتباری ندارد.


وقتی قرارداد نداریم، چگونه روابط کاری خود را اثبات کنیم؟

وجود قرارداد کار بین طرفین، اولین و مهم‌ترین دلیل اثبات روابط کاری بین کارگر و کارفرما‌ست. اما در صورتی که قرارداد کتبی وجود نداشته باشد، از روش‌های زیر می‌توان رابطه کارگری را اثبات کرد:

  • وجود فیش حقوقی یا رسید بانکی:
  • در صورتی‌ که کارگر یا کارمند، پرینت یا فیش‌های واریزی ماهیانه را به عنوان حقوق خود از جانب شرکت یا کارفرما ارائه دهد، این امر می‌تواند دلیلی بر رابطه کاری بین طرفین محسوب شود.
  • اقرار کارفرما:
  • معمولا در کمتر شرایطی کارفرما به وجود رابطه کاری با کارگر اقرار می‌کند، چرا که اصولا شکایت از سوی کارگر صورت می‌گیرد و کارفرما به‌ضرر خود عمل نمی‌کند. ولی در شرایط خاصی امکان دارد کارفرما برای پرداخت حق بیمه گذشته با کارگر توافق نمایند در نتیجه از این نظر به رابطه کاری اقرار نموده است.
  • تحقیق و بازرسی از محل کار:
  • یکی از مواردی که حق کارگر شناخته شده است، درخواست وی از مراجع حل اختلاف برای بازرسی از محل کار و شهادت همکاران وی به رابطه کاری او با کارفرما است.
  • سایر روش‌های اثباتی:
  • علاوه بر موارد فوق، رو‌ش‌های دیگری وجود دارند که دلیل رابطه کاری به‌شمار می‌روند. از جمله آن‌ها می‌توان به درخواست‌های کاری به کارفرما، مانند درخواست مرخصی یا ماموریت، نامه نمایندگی کارگر از طرف شرکت، ثبت نام کارمند در سامانه ورود و خروج و …، اشاره کرد.

نحوه شکایت از کارفرما بابت بیمه

همانطور که گفته شد، کارفرما موظف است کارکنان خود را بیمه کند  و حق بیمه آن‌ها را به‌صورت ماهانه بپردازد. در غیر این صورت کارگر می‌تواند با اثبات رابطه کارگری، اقدام به شکایت از کارفرما نماید.

در این صورت کارگر باید به اداره کار مستقر در آخرین کارگاه محل فعالیت مراجعه کرده، سپس شکایت خود را مطرح نماید.


نحوه مطالبه بیمه معوقه

اگر قرارداد کار ندارید و از سوی کارفرما بیمه نشده‌اید، می‌توانید از کارفرمای خود بخاطر بیمه شکایت کنید. به همین منظور باید از طریق زیر اقدام کنید:

با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، همچنین هر مدرکی که نشان‌دهنده وجود رابطه کاری است؛ مانند حکم کار، کارت پرسنلی، فیش حقوقی، کارت ورود و خروج، کارت غذا، کارت ویزیت چاپ شده از سوی شرکت برای کارگر و… به هیئت حل اختلاف وزارت کار، مراجعه نموده و شکایت عدم اجرای ماده ۱۴۸ قانون کار را ثبت نمایید. 
حتی اگر مدرکی برای اثبات رابطه کار با کارفرما ندارید، درخواست بازرسی تحقیقی از کارگاه کنید. در هر صورت قانون کار، قانونی حمایتی از کارگر است.

ماده ۱۴۸ قانون کار: « کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این قانون مکلف‌اند بر اساس قانون تامین اجتماعی ، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.»


پرداخت بیمه معوقه توسط کارفرما

کارفرما موظف است، بیمه معوقه کارگر را پرداخت نماید. در غیر این صورت علاوه بر الزام قانونی، مشمول جریمه نیز می‌شود.
ماده ۱۸۳ قانون کار نیز در این باره مقرر کرده است: «کارفرمایانی که بر خلاف مفاد ماده ۱۴۸ قانون کار از بیمه نمودن کارگران خود خودداری نمایند، علاوه بر تادیه کلیه حقوق متعلق به کارگر (سهم کارفرما) با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به جریمه نقدی معادل دو تا ده برابر حق بیمه مربوط محکوم خواهند شد.»

توصیه ثبت‌یاری:
اگر کارفرما به‌صورت ماهانه حق بیمه کارگر را از حقوق وی کسر نکند و آن را به تعویق بیاندازد، خود مسئول پرداخت آن است. یعنی کارفرما باید تمام ۳۰ درصد از حقوق کارگر را به عنوان بیمه معوقه پرداخت نماید.


تنظیم قرارداد کار، یک روش مطمئن

انجام هر فعالیتی، پیش از هر اقدامی نیاز به رعایت ضوابط خاص آن حوزه را دارد. در واقع اینکه شما در کاری از تخصص کافی برخوردار باشید، دلیلی بر موفقیت نهایی شما نیست بلکه این موفقیت زمانی اعتبار بیشتری پیدا می‌کند که شما از ابزارهای درستی استفاده نمایید. از جمله کاربردی‌ترین ابزارها در تنظیم و مدیریت روابط کاری، استفاده از قرارداد است. در این بین تفاوتی ندارد که شما کارمند یا کارفرما باشید چرا که در هر صورت تعهداتی پیدا می‌کنید که مدون شدن آن‌ها از بار اضافی مسئولیت شما می‌کاهد. ثبت‌یار در کنار تخصص شما، ابزارهای قراردادی را در دو قالب تنظیم قرارداد اختصاصی و نمونه قرارداد آماده موجود در خدمات قراردادی ثبت‌یار ، به ‌شما ارائه می‌نماید تا مسیر موفقیت خود را با اطمینان بیشتری طی کنید.


شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


سوالات متداول شکایت از کارفرما بابت بیمه

پرداخت حق بیمه کارگر وو کارفرما چقدر است؟

حق بیمه به‌طور کلی ۳۰ درصد از مزد کارگر است که ۲۳ درصد آن سهم کارفرما و ۷ درصد سهم کارگر است.

در صورتی‌که قرارداد کار وجود نداشته باشد، آیا می‌توان رابطه کاری را اثبات کرد؟

قانون کار همواره از کارگر حمایت می‌کند. در نتیجه اگر قرارداد کار کتبی وجود نداشته باشد کارگر می‌تواند از روش‌هایی مانند ارائه فیش حقوقی ماهیانه رابطه کاری خود را با کارفرما اثبات کند.

هزینه دریافت قرارداد کار چقدر است؟

ثبت‌یار نمونه قرارداد کار را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد و تنظیم قرارداد اختصاصی ۷۰۰.۰۰۰ ریال است


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.67/5 (3)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *