پلمپ دفاتر سال 1401 همراه با آموزش تصویری

مقالات پلمپ دفاتر ۱۳ دقیقه 4.46   از ۵

پلمپ دفاتر یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شرکت‌ها و تاجران با شروع فعالیت تجاری خود باید آن را انجام دهند. این دفاتر برای ثبت حساب و کتاب‌های مالی و همچنین امور مالیاتی کاربرد دارند. پلمپ دفاتر برای شرکت‌ها، موسسات و تاجران اجباری است. در نتیجه این اشخاص موظف هستند هر سال، دفاتر خود را پیش از پایان سال مالی پلمپ کنند، حتی اگر در طول سال هیچ فعالیتی نداشته یا میزان فعالیت آن‌ها محدود باشد. در غیر این صورت، مشمول جریمه‌های مالیاتی خواهند شد. پس اگر شما هم در قالب شرکت یا تاجر فعالیت می‌کنید قبل از اتمام سال، درخواست پلمپ دفاتر تجاری و قانونی را بدهید.

ثبت شرکت (نکات مهم و مدارک تاسیس شرکت)

مقالات تاسیس شرکت ۱۲ دقیقه 4.87   از ۵

ثبت شرکت‌ علاوه بر امکان فعالیت تجاری به صورت گروهی، مزایای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شرکت‌ها در قالب‌های مختلف قابل ثبت و هر یک برای موضوع خاصی مناسب‌ هستند. ضمن اینکه شرکت‌های تجاری، شخصیت حقوقی مستقل از شرکا دارند. شخصیتی که سرمایه، نام و حتی آدرس مشخصی دارد. افرادی که می‌خواهند با شرکت شما قرارداد تنظیم کنند، داشتن شخصیت حقوقی اعتبار بیشتری برای انجام معامله دارد. همچنین امکان بهره‌مندی از تسهیلات بانکی به روش‌های ساده‌تری برای شرکت‌ها امکان‌پذیر می‌کند.

صفر تا صد دریافت و تمدید نماد اعتماد الکترونیکی (ای‌نماد)

مقالات اخذ مجوز ۹ دقیقه 4.78   از ۵

اگر یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید، برای جلب اعتماد مشتریان و استفاده از درگاه مستقیم بانک، باید نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنید. ای‌نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای مدت دو سال صادر می‌شود و پس از آن نیز می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید. برای دریافت اینماد سایت، باید با احراز شرایط و ارائه مدارک، ثبت نام نماد اعتماد الکترونیکی را در سامانه انجام دهید و پس از تایید، لوگوی نماد اعتماد در پایین سایت نمایش داده می‌شود.

آموزش تصویری ثبت تغییرات شرکت به صورت گام به گام

بعد از ثبت شرکت، ممکن است تصمیم بگیرید که تغییراتی را در شرکت خود اعمال کنید. انتخاب یا تغییر مدیران، انتخاب بازرسان، تغییر در سرمایه شرکت و… تنها بخشی از تغییرات شرکت است که می‌توانید یا ملزم هستید انجام دهید. به طور کلی تمامی اقدامات و فعالیت‌های حقوقی شرکت‌ها نیاز به ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها ندارند. اما بعضی از این تغییرات، علاوه بر اینکه باید به عنوان اسناد داخلی در شرکت حفظ و نگهداری شوند، می‌بایست ثبت و بعد از آن به آگاهی عموم نیز برسند. بنابراین برای این نوع تغییرات باید مجمع یا جلسه هیات مدیره (متناسب با نوع صورتجلسه) تشکیل دهید و پس از تنظیم صورتجلسه، آن را در اداره ثبت شرکت‌‌ها به ثبت برسانید.

تنظیم قرارداد | هزینه و نحوه تنظیم متن قرارداد

مقالات حوزه قرارداد ۷ دقیقه 4.69   از ۵

توافق کردن در کارها به شکل‌های مختلف انجام می‌شود؛ برای اینکه بتوانید اجرای آن را تضمین و با جزئیات بیشتری خواسته‌های خود را محقق کنید، به یک متن مکتوب نیاز دارید. متنی که اعتبار کافی داشته و خواسته‌های شما و طرف مقابل با جزئیات در آن درج شده باشد. تنظیم قرارداد به شما کمک می‌کند، حال و آینده را در نظر بگیرید و بر اساس آن بتوانید بر اساس خواسته‌های خود، شرایط اجرای توافق را پیش‌بینی کنید. در تنظیم قرارداد، توافقات اولیه، نحوه اجرا و حتی شرایط رفع اختلاف پیش‌بینی می‌شود و می‌توانید با خیال آسوده هر آنچه که از نتیجه تعهد خود انتظار دارید را تضمین کنید. تمامی این موارد به شرطی است که از یک قرارداد مطمئن که توسط متخصصین و وکلا تنظیم شده استفاده کنید.

نمونه قرارداد مشاوره

مقالات حوزه قرارداد ۷ دقیقه 4.36   از ۵

نمونه قرارداد مشاوره، بین کارفرما و مشاور منعقد می‌شود و کارفرما به موجب آن، از دانش و مهارت مشاور برای پیشرفت و توسعه کسب و کار خود استفاده می‌کند. برای کاهش اختلافات بین کارفرما و مشاور، لازم است تا از نمونه قراردادهای جامع و دقیق استفاده شود یا تنظیم آن به صورت اختصاصی به وکلا سپرده شود تا تمامی نکات حقوقی و فنی در تدوین آن در نظر گرفته شود. از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید در قرارداد مشاوره مورد‌ توجه قرار گیرند عبارت‌اند از: تعیین نوع و مدت قرارداد مشاوره (پروژه‌ای یا ساعتی)، محرمانگی و عدم افشای اطلاعات، روش حل و فصل اختلافات، حقوق و تکالیف طرفین قرارداد و… . نکته مهم اینکه اصل بر این است که در قرارداد مشاوره، مقررات قانون کار (مانند الزام به بیمه کردن مشاور، پرداخت عیدی و سنوات و…) حاکم نیست. اما توافق بر خلاف آن هم امکان‌پذیر است.

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از کد ملی

اخبار ۴ دقیقه 4.17   از ۵

بر اساس قوانین ایران، تمامی افراد شاغلی که مشمول مقررات قانون کار باشند، می‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند. به عبارت دیگر، کارفرمایان مکلفند تمامی پرسنل خود را در صورتی‌ که قرارداد آن‌ها مشمول قانون کار باشد، تحت نظر یکی از مراجع معتبر، بیمه کنند. در بین انواع خدمات بیمه‌ای موجود در کشور، بیمه تامین اجتماعی را می‌توان رایج‌ترین بیمه در بین کارگران دانست. در این مطلب قصد داریم تا شما را با سوابق بیمه تامین اجتماعی و آسان‌ترین روش برای مشاهده سوابق بیمه آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید. مشاهده…

نکات تنظیم قرارداد مشارکت + دانلود نمونه قرارداد

مقالات حوزه قرارداد ۷ دقیقه 4.31   از ۵

قرارداد مشارکت، قراردادی است که در آن طرفین اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی، سرمایه مادی و معنوی خود را برای انجام کار مشخص و در مدت معین روی هم می‌گذارند و در مقابل دارای سهم نقدی یا غیر‌نقدی می‌شوند و از این طریق به سود می‌رسند. در تنظیم قرارداد مشارکت باید علاوه بر ارکان اصلی و عمومی قراردادها، نکات فنی و تخصصی مانند نحوه تقسیم سود، ورود و خروج شرکا و… نیز مورد توجه قرار گیرند تا معتبر و صحیح باشد.

شرکت های چند ملیتی و نحوه ثبت و فعالیت آن‌ها

شرکت های چند ملیتی به صورت گسترده در خارج از مرزهای یک کشور و در سطح جهانی فعالیت می‌کنند. در واقع با فراگیرتر شدن ارتباطات در سراسر دنیا و گسترده شدن آن بین کشورها در امر اقتصاد جهانی، شرکت‌های چندملیتی به وجود آمدند. این شرکت‌ها با تأثیر بر امور اقتصادی – سیاسی کشورهای مختلف جهان، در عرصه روابط بین‌الملل نقش مهمی را ایفا می‌کنند. شرکت چند ملیتی برای فعالیت خود چند شعبه یا نمایندگی در کشورهای مختلف ایجاد کرده و از این طریق فعالیت می‌کند.

شناسه ملی چیست؟ و چه تفاوتی با کد ملی دارد؟

شناسه ملی چیست؟ شناسه ملی شماره‌ای اختصاصی است که دریافت آن برای اشخاص حقوقی، مثلا شرکت‌ها و موسسات ضروری است. در واقع، شرکت‌ها نیز مانند تمامی مردم جامعه برای احراز هویت نیاز به شماره‌ای اختصاصی دارند. این شماره برای اشخاص حقیقی همان کد ملی و برای اشخاص حقوقی، شناسه ملی است. برای دریافت شناسه ملی باید تمامی فرایند ثبت شرکت را طی کنید تا در مرحله آخر، شناسه نیز در آگهی تاسیس شرکت اعلام شود.